Nekoukejte na modelky I.

Nakupujete spodní prádlo na internetu? Pak se raději moc nekoukejte na produktové fotky podprsenek, které často vůbec nesedí. To, co se dá mnohdy na modelkách vidět, je opravdu odstrašující příklad. A právě to bude tématem tohoto článku. Pojďme se podívat, jak poznáte, že podprsenka nesedí tak, jak by měla. 

Tato podprsenka má ke správné velikosti opravdu hodně daleko. Modelku oblékli do podprsenky, která jí vůbec bohužel nesedí. Slečna by měla mít větší košíček, čímž by se kostice dostala na hrudní kost (A) a neodstávala by.  Také je potřeba zvolit menší obvod. Zde vidíme kombinaci velkého obvodu a malých košíčků = kostice neleží na hrudníku a obvod podprsenky se posouvá směrem nahoru (B). Podprsenka tak neplní naprosto žádnou podpůrnou funkci. Mohou se také zařezávat ramínka, nebo při zvednutí rukou nad hlavu podprsenka začne vyjíždět směrem vzhůru. Ve správné velikosti by modelce podprsenka udělala krásný dekolt. Nyní však prsa vypadají tak trochu povisle, jako by ani nebyla v podprsence.

Na první pohled: krásná podprsenka, krásná modelka, ale velikost podprsenky opět špatná!

Ženy mají tendenci se hodně podceňovat, co se týče velikosti podprsenky. Proto mezi nejčastější chyby patří příliš velký obvod a malé košíčky. Právě tak, jak můžete vidět například na této fotografii. Kvůli malým košíčkům modelce leží kostice na prsní tkáni (A), kde by opravdu být neměla. Zde (B) vidíte naznačeno, kde by asi kostice měla správně končit. Zároveň kvůli malým košíčkům modelce prso na straně utíká (C). Pokud by zvolila správnou velikost, tato část prsu by byla krásně uložena v košíčku a zakryta. Zde pro něj už bohužel jaksi nezbývá místo. Skoro to i vypadá, že s obvodem to není až tak špatné. Když se však podíváme pořádně, obvod lehce vyjíždí směrem nahoru, ale i přesto se zdá být na obrázku pevný. To, že se obvod zdá pevný, nebo se dokonce lehce zařezává, může být způsobeno právě příliš malými košíčky, přestože by slečna potřebovala obvod menší, než má na obrázku.

Toto je milé dámy přímo odstrašující případ. Věřím, že špatnou velikost podprsenky byste na této fotografii poznaly snad i samy. Zde můžete opět vidět kombinaci velkého obvodu a menších košíčků. Pokud by slečně oblékli podprsenku s menším obvodem a většími košíčky, kostice by ležela správně na hrudníku a neodstávala by (A). Navíc by kostice neležela na prsní tkáni (B), ale v části za prsem a slečně by neutíkala prsa bokem (C). Také ramínka by se přestala zařezávat (D). Raději ani nepomýšlím na to, co by se stalo, pokud by slečna zvedla ruce v této podprsence… asi by se nestačila divit, kudy jí prsa utíkají!

Pokud se právě snažíte přijít na to, proč tato fotografie vypadá tak zvláštně a co je na ní divného, pomohu vám. Podprsenka je v úplně špatné velikosti a to se zde někdo snažil „napravit“ vyretušováním utíkajícího prsa. Modelka nemá vůbec malá prsa, zato košíčky má opravdu příliš maléKostice opět leží na prsní tkáni (A), i když je to špatně zřetelné, jelikož prso zde máme vyretušováno. Zde (B) by měla přibližně kostice končit. Vypadá to opravdu zvláštně. Alespoň vidíte, co vše se dá „vymyslet“ se špatnou velikostí.

Na závěr jedna fotografie, kde můžete naopak vidět modelku ve SPRÁVNÉ velikosti podprsenky. Jak je i z fotografie poznat, obvod podprsenky je pevný, kolem těla sedí vodorovně, nikam se neposouvá. Košíčky jsou v odpovídající velikosti a kostice tak po celém obvodu krásně přiléhá na hrudník. Zároveň nikde netlačí do měkké prsní tkáně, naopak leží krásně až za prsem tak, jak má  (označeno červeně). Takto vypadá správná podprsenka!

Nevíte si rady, jak vybrat správnou podprsenku, která by vám skvěle seděla? Jsme tu pro vás a rády vám s velikostí pomůžeme. Navštivte některý z našich kamenných obchodů, kde společně vybereme padnoucí podprsenku přesně podle vašich představ.