Jak si správně obléct podprsenku

Podprsenku si oblékáme každé ráno. Její správné oblečení je stejně důležité jako volba vhodné velikosti. A většina žen to bohužel dělá špatně. U podprsenky nestačí pouze zapnout háčky a nasadit ramínka. V případě, že je podprsenka nesprávně oblečena, může se pak špatná velikost jevit na první pohled jako správná.

Na co si dát pozor?

Při oblékání podprsenky je zejména důležité upravit poprsí tak, aby veškerá prsní tkáň byla uložena v košíčku podprsenky. Kostice se nikdy nesmí do prsa zapichovat, vždy musí prso lemovat po celé jeho délce a končit u podpažní jamky.

Podívejte se na následující krátké video. Uvidíte, jaký rozdíl udělá správné oblečení v případě, kdy se podprsenka na první pohled jeví jako příliš velká.

Správný postup při oblékání podprsenky:

1) Protáhněte ruce ramínky podprsenky.

2) Lehce se předkloňte tak, aby vám prsa hezky zapadla do košíčků a poté si zapněte háčky (zapínáme vždy na poslední háček, tzn. nejvolnější obvod). Pokud se vám špatně zapíná podprsenka vzadu, můžete také zapnout háčky nejprve vepředu, podprsenku přetočit a opět se mírně předkloníte, aby vám prsa volně spadla do košíčků, a následně nasadíte ramínka.

3) Nyní přichází velmi důležitý krok. Prso shora uchopíme a druhou rukou stáhneme kostici trochu směrem dolů a dozadu. Lehce si také popotáhněte zapínání podprsenky směrem dolů tak, aby bylo ve vodorovné poloze.

4) Pokud si zkoušíme podprsenku poprvé, tak nesmíme zapomenout na úpravu ramínek. Ramínka nás nesmí řezat a zároveň by neměla padat. Nastavte je tedy tak, aby se vám pod ramínko vešly zhruba dva prsty.

5) Nyní si zkontrolujte, jak vám podprsenka sedí. Více v článku Jak vypadá správná podprsenka a také se podívejte na Časté chyby při nošení podprsenky!