Navigace
Hledat

Jak si správně obléct podprsenku

Jak si správně obléct podprsenku

Naučte se správně si obléct podprsenku. Teprve poté můžete zkontrolovat, zda vám její velikost správně sedí.

Správné oblečení podprsenky je stejně důležité, jako volba padnoucí velikosti.

Karolina Tomascová

Oblečení podprsenky se na první pohled může jevit jako naprosto běžná věc, stačí přeci zapnout háčky a nasadit ramínka podprsenky. Ve skutečnosti je správné oblečení podprsenky stejně důležité, jako volba vhodné velikosti. V případě, že je podprsenka oblečena špatně, může se špatná velikost na první pohled jevit jako správná.

Na co si dát pozor při oblékání podprsenky

Při oblékání podprsenky je zejména důležité upravit poprsí takovým způsobem, aby veškerá prsní tkáň byla uložena v košíčku podprsenky. Kostice by pak měla prso krásně lemovat a končit u podpažní jamky. Kostice nikde nesmí ležet na měkké části prsa. Pojďme se podívat na to, jak si správně obléct podprsenku krok za krokem.

Když zvládnete podprsenku zapnout za zádech

Protáhněte ruce ramínky podprsenky. Lehce se předkloňte tak, aby prsa hezky zapadla do košíčků podprsenky a zapněte si háčky na zádech. Novou podprsenku zapínejte vždy na poslední háčky, aby byl obvod co nejdelší. Únavou  materiálu a praním obvod podprsenky vždy povolí a vy ho tak budete moci upravit a přitáhnout.

Co když vám nejde zapnout podprsenku vzadu

Pokud se vám podprsenka špatně zapíná vzadu na zádech, umístěte si zapínání zboku a zapněte háčky podprsenky. Přetočte zapínání na záda a podprsenku povytáhněte tak, aby kostice ležela těsně pod prsy. Následně se mírně předkloňte, aby prsa spadla volně do košíčků a nasaďte si ramínka. Důležité je, aby košíčky podprsenky v tomto případě směřovaly vždy vzhůru tak, jak je budete oblékat. Nikdy nepřetáčejte u zapnuté podprsenky košíčky zespodu nahoru.

Nezapomeňte prsa v podprsence upravit

Jakmile máte zapnutou podprsenku a nasazená ramínka, je potřeba prsa v podprsence upravit. Levou rukou sáhněte do pravého košíčku a odspodu uchopte celé prso. Pravou rukou si chytněte kostici podprsenky a uložte ji těsně pod prso a mírně směrem dozadu. Opakujte stejný postup u druhého prsa.

Nastavení délky ramínek

V závěrečné fázi nastavte délku ramínek tak, aby se pod ramínko pohodlně vešly zhruba dva prsty. Každé ramínko může mít délku nastavenou jinak. Pokud máte rozdíl ve velikosti poprsí, u menšího prsa ramínko více přitáhněte. Pokud si podprsenku oblékáte poprvé, mohou být ramínka opravdu extrémně povolená a v takovém případě je potřeba je alespoň o něco přitáhnout a teprve poté upravovat prsa v podprsence.

Hotovo? Zkontrolujte si, zda podprsenka správně padne


Co když podprsenka zanechává na těle otlaky?

Otlaky od podprsenky jsou zcela normální a není třeba se jich obávat. Stejně tak, jako na těle můžete mít otlačený lem od ponožek, pravděpodobně se otlačí také obvod podprsenky. U mírných otlaků se opravdu nemusíte bát, že je obvod podprsenky příliš těsný. Pokud má obvod podprsenky držet většinu váhy poprsí, menší otlaky na těle vždy vzniknou. Pod obvod podprsenky v místě zapínání byste měla pohodlně vložit tři prsty za sebou. Pokud máte problém pod obvod zasunout už jeden nebo dva prsty, obvod je příliš pevný a doporučujeme zvolit větší velikost.

Podobné články