Navigace
Hledat

Péče o prsa při hubnutí

Péče o prsa při hubnutí

Výraznější hubnutí se může velmi podepsat také na vašem poprsí. Poradíme vám, jak na to, aby prsa vypadala stále dobře.

Jak moc se prsa změní

Chystáte se zhubnout nebo již jste ve fázi hubnutí a máte obavy o svá prsa? Určitě se připravte na to, že s ubývající hmotností se začne měnit také vaše poprsí. Nikdy nelze předem odhadnout, jak moc se prsa změní a jak budou vypadat poté, co ztratíte na váze. Některé ženy zhubnou přes prsa velmi výrazně již na počátku hubnutí, jiné zase naopak až po nějakém čase. V obou případech je však důležité při shazování kilogramů o prsa pečovat tak, aby se na nich hubnutí co nejméně podepsalo zejména po estetické stránce.

Samozřejmě je velmi těžké dopředu určit, zda se vaše prsa při hubnutí zmenší nebo o kolik se zmenší a jak budou vypadat poté, co ztratíte na váze. Některé dívky zhubnou přes prsa již na počátku hubnutí, jiné zase naopak na jeho konci. V každém případě je zde několik tipů, kterými se můžete řídit, pokud chcete, aby vaše prsa i po zhubnutí vypadala stále dobře.


Jak vybírat spodní prádlo ve fázi hubnutí

Příliš velké košíčky podprsenkyNechceme se opakovat, ale padnoucí podprsenka je základem a v hubnoucím procesu bude extrémně důležitá. Je samozřejmé, že v případě radikálního hubnutí bude opravdu těžké mít stále správnou velikost podprsenky. Je důležité se pravidelně měřit a mít alespoň jednu padnoucí podprsenku na denní nošení a jednu sportovní.

Novou podprsenku si kupujte vždy tak, že budete mít obvod zapnutý co nejvolněji. Při váhovém úbytku pak můžete podprsenku v obvodu pomocí háčků zkrátit, aby byl stále hezky pevný. U volnějšího košíčku vám ze začátku pomůže více zkrátit ramínka.

Ve specializované prodejně je ideální asistentku informovat o tom, že jste ve fázi hubnutí. V ideálním případě by vám měla vybrat trošku pevnější obvod než obvykle a podprsenku můžete nechat v košíčku maličko menší, aby vám co nejdéle sloužila, než bude opět potřeba nová.


Spaní v podprsence

Podprsenka na doma, podprsenka na spaní

Stejně jako je naprosto nezanedbatelné spaní v podprsence v těhotenství a v době kojení, stejně tak je tomu při hubnutí. Vaše prsa potřebují veškerou podporu, kterou jim jen jste schopna poskytnout. Na spaní doporučujeme měkkou podprsenku bez kostic, která vám bude opravdu pohodlná.


Hydratace pokožky a studená sprcha

Pokožku prsou byste měla udržovat stále hydratovanou. Prsa je vhodné mazat 2x denně, nejlépe ráno a večer a vždy po koupání nebo sprchování. Pokožku prsou a dekolt hezky promasírujte. Doporučujeme námi otestovaný olej z pískavice řeckého sena, který je úžasný nejen v boji proti vráskám, ale především pro krásu a pevnost ňader. Aplikuje se vždy na vlhkou pokožku, jako základ je ideální hydrolát z růžové vody.

Při sprchování využijte chladného proudu vody, který udržuje kůži v dobrém stavu. Naopak byste se měla vyhnout příliš horké vodě. Ideální je poté, co se ve sprše hezky vyhřejete, otočit kohoutek ve sprše na studenější vodu a ještě si s ní prsa hezky osprchovat.


Pozor na nevhodné diety

Dávejte si pozor, jakou „dietu“ si vybíráte. Jakékoliv drastické hubnutí či hladovění dokáže napáchat obrovskou škodu na vašem těle, může se vám zpomalit metabolismus a také nezapomeňte: drastické diety jsou často spojeny právě s drastickým úbytkem centimetrů přes prsa.

Snažte se hubnout zdravě a spíše dlouhodobě, než nárazově. Pokud bude hubnutí postupné, změny ve vašem poprsí můžou být pouze minimální a můžete je tak udržet stále krásná a pevná.

Podobné články