Péče o prsa při hubnutí

Léto se nám blíží a tak není divu, že nejedna žena přemýšlí o hubnutí do plavek. Zde najdete několik tipů, jak si zachovat krásná prsa i během hubnutí!

Chystáte se zhubnout nebo již jste ve fázi hubnutí a máte obavy o svá prsa? Samozřejmě je velmi těžké dopředu určit, zda se vaše prsa při hubnutí zmenší nebo o kolik se zmenší a jak budou vypadat poté, co ztratíte na váze. Některé dívky zhubnou přes prsa již na počátku hubnutí, jiné zase naopak na jeho konci. V každém případě je zde několik tipů, kterými se můžete řídit, pokud chcete, aby vaše prsa i po zhubnutí vypadala stále dobře.

1) I v tomto případě musím na prvním místě zmínit správně padnoucí podprsenku. Ta je během hubnutí velmi důležitá. Nicméně pokud se chytáte radikálně hubnout, je velmi těžké mít stále správnou velikost podprsenky. V tomto případě je důležité se pravidelně měřit a investovat do padnoucího prádla. Pokud zhubnete a podprsenka je vám jen o něco větší, můžete si na chvíli pomoci tak, že obvod zapnete na nejtěsnější háčky a zkrátíte ramínka. Toto je však pouze dočasné řešení a správnou podprsenku byste si měla pořídit co nejdříve.

2) Stejně jako je naprosto nezanedbatelné spaní v podprsence v těhotenství a v době kojení, stejně tak je tomu při hubnutí. Vaše prsa potřebují veškerou podporu, kterou jim jen jste schopna poskytnout. Na spaní můžete použít mateřskou podprsenku nebo měkkou podprsenku bez kostic, která je vám příjemná.

3) Pokožku prsou byste měla udržovat stále hydratovanou. Prsa je vhodné mazat 2x denně, nejlépe ráno a večer a vždy po koupání nebo sprchování, kdy je pokožka vysušená. Pokožku prsou a dekolt hezky promasírujte, nejlépe hydratačním tělovým krémem.

4) Při sprchování využijte chladného proudu vody, který udržuje kůži v dobrém stavu. Naopak byste se měla vyhnout příliš horké vodě.

5) Pokud sportujete, věnujte dostatek času výběru padnoucí sportovní podprsenky. Sportování v nevhodné podprsence může způsobit nevratné škody prsních vazů, jejichž hlavním příznakem jsou povislá ňadra.

6) Dávejte pozor, jakou „dietu“ si vybíráte. Slovo dieta dávám schválně do uvozovek, protože si myslím, že diety zkrátka nejsou pro tělo vhodné. Jakékoli drastické hubnutí či hladovění dokáže napáchat obrovskou škodu na vašem těle, navíc se vám zpomalí metabolismus a hlavně – drastické diety jsou často spojeny právě s drastickým úbytkem centimetrů přes prsa. Zkrátka byste měla hubnout zdravě, jíst spoustu čerstvého ovoce, zeleniny a ořechů a dodat tak tělu všechny potřebné živiny. Poté přes prsa zhubnete pouze minimálně a při dodržení předchozích kroků si můžete stále udržet prsa krásná a mladistvá.