Navigace
Hledat

Jak se správně starat o plavky

Jak se správně starat o plavky

Jen 40 % žen vypere plavky hned po sušení nebo ještě stejný den. Špatná péče o plavky nenávratně urychlí jejich opotřebení. Jak tedy na to?

Ke ztrátě pružnosti a opotřebení plavek dochází zejména pokud se plavky dostanou do styku s opalovacími přípravky či tělovými mléky, potem, chlorem nebo vysokými teplotami. Logicky, v plavkách se obvykle opalujeme či koupeme, a tyto vlivy na ně tedy působí. Správnou péčí však můžete životnost plavek značně prodloužit.

Praní plavek krok za krokem

  1. Plavky perte po každém nošení.
  2. Nepoužívejte na plavky žádnou aviváž či změkčovač. Vlákno lycry se působením aviváže obalí a přestává pružit a následně dochází k jeho přetrhání. Plavky po vyprání pouze jemně vyždímejte.
  3. Používejte jemný prací prostředek, pouze čistá voda k vyprání nestačí. Prací prášek by měl být ideálně určený na plavky a spodní prádlo.
  4. Plavky perte ve vlažné vodě do 30 °C. Pokud perete v pračce, pak na stejnou teplotu a nezapomeňte prát v pracím sáčku, aby nedošlo k mechanickému poškození prádla. Opět platí předchozí pravidla, co se týče prášku a aviváže. Ideálně plavky v pračce neždímejte.
  5. Aby nedošlo k mechanickému poškození plavek, vyhněte se hrubým povrchům (často např. okraje bazénu, o které se mohou plavky odřít).
  6. Až skončí léto, nikdy neukládejte plavky do igelitových sáčků. Po půl roce byste je mohla totiž najít v opravdu hodně špatném stavu. Zároveň se ujistěte, že jsou již dokonale suché.

Na co se zaměřit při výběru plavek

Jak se správně starat o plavkyMůžete se zaměřit například na procento elastanu v materiálu. Čím více elastanu plavky mají, tím rychleji budou schnout. U tvarujících plavek je pak důležitější kombinace elastanu a síly polyamidového vlákna, než jen samotné procento elastanu.

A když už jsme u těch formujících plavek – dámy, nezaměřujte se pouze na tmavé barvy. Vzorované plavky hravě strhnou pozornost od nedostatků postavy a budou nakonec vypadat mnohem lépe.

Prohlédnout si kolekci plavek v e-shopu

Podobné články