Navigace
Hledat

Kolik podprsenek byste měla mít

Kolik podprsenek byste měla mít

Bude vám stačit jedna podprsenka, nebo je potřeba je spíše střídat? Kolik je ten správný počet podprsenek?

Obecně platí, že životnost spodního prádla můžete značně prodloužit jednak správnou péčí o něj, ale také střídáním více kusů podprsenek. Stejně jako pokud budete každý den celý rok nosit jedny boty, nemůžete očekávat, že vám vydrží takovou dobu. Pravděpodobně se jejich životnost poměrně zkrátí, vcelku logicky. Podobně je to také u spodního prádla.

Spodní prádlo si musí odpočinout

Spodní prádlo, stejně jako další kousky našeho šatníku, má také svoji životnost. Časem ztrácí elasticitu, může měnit tvar a obecně dochází k únavě materiálu. Pokud budete nosit jednu stejnou podprsenku každý den, nebude mít materiál dostatek času vrátit se do původní „formy“. Podprsenka se pak například rychleji povolí v obvodu. Je proto ideální střídat alespoň dvě až tři podprsenky na denní nošení.

Základem je padnoucí podprsenka na každodenní nošení

Nutným základem dámského šatníku je vždy alespoň jedna padnoucí podprsenka. Svoji velikost můžete zjistit například pomocí našeho kalkulátoru velikosti. Střih podprsenky je vhodné přizpůsobit stylu oblékání. Například pokud často nosíte výstřihy, bude pro vás nejvhodnější podprsenka typu plunge, která má nízký střed.

Pokud zatím máte pouze jednu padnoucí podprsenku, měla by být pro vás co nejpohodlnější, abyste ji mohla bez problémů nosit každý den. Doporučujeme střídat nejméně dvě podprsenky na každodenní nošení. Je vhodné nechat podprsenku vždy alespoň den odpočinout. Nejvíce univerzální bude tělová barva, kterou využijete jak pod světlé, tak pod tmavé oděvy.

Sportovní podprsenka

Dalším krokem by pro vás mělo být pořízení kvalitní sportovní podprsenky. Zapomeňte na to, že si na sport vezmete svoji starou vytahanou podprsenku. Tuto chybu dělá opravdu spousta žen a vůbec si neuvědomují, jak tímto ubližují svému poprsí.

Každá žena chce mít krásná ňadra. Bohužel, pokud budete cvičit ve staré vytahané (ne-li ještě kosticové či push-up) podprsence nebo lambádě, jediné na co se můžete těšit, jsou čím dál méně pevná prsa. I ženy s menším poprsím by měly vlastnit kvalitní sportovní podprsenku. Uvědomte si, že při sportovní aktivitě se poprsí pohybuje mnohem více než obvykle a právě proto je dobré vybrat opravdu pevnou a kvalitní sportovní podprsenku.

Správná sportovní podprsenka by měla být ve správné velikosti a svým střihem od sebe prsa spíše lehce oddělovat. Tímto se minimalizuje pohyb prsou při fyzické aktivitě. Při výběru sportovní podprsenky si zkuste párkrát poposkočit. Pohyb prsou by měl být co nejmenší.

Ženy ve sportovní podprsence Panache

Podprsenka na domácí nošení nebo na spaní

Zejména ženy s větší velikostí poprsí by měly mít ve svém šatníku podprsenku na domácí nošení nebo na spaní. Pokud zrovna neležíte na sedačce u svého oblíbeného seriálu, ale například vaříte nebo uklízíte, domácí podprsenka vám jistě přijde vhod.

Podprsenka „na doma“ je v podstatě taková odlehčená verze klasické podprsenky. V takové podprsence by vám mělo být dobře, i když v ní třeba náhodou usnete. Zároveň by měla poprsí poskytovat menší podporu⁣ a ideálně by měla být bez kostic. ⁣⁣Takovou podprsenku pak využijete nejen na domácí nošení, ale třeba při dlouhé cestě na dovolenou (vyzkoušeno a je to velká úleva), na procházku s pejskem nebo kdykoli zkrátka nemáte náladu na klasickou podprsenku. ⁣

Spousta žen s většími prsy také velmi oceňuje podprsenku na spaní. Tato podprsenka by měla být rozhodně bez kostic a z příjemného materiálu. Může se v podstatě jednat o stejný model, jako bude podprsenka na domácí nošení.

Podprsenka pro speciální příležitosti

Pokud nosíte trička s odhalenými zády nebo rameny, ale také šaty, pod které zkrátka klasickou podprsenku mít nemůžete, pak byste měla popřemýšlet o koupi podprsenky bez ramínek.

Skočit na článek Jak schovat podprsenku


Výše vyjmenované podprsenky jsou pouze jakýsi základ toho, co byste měla najít i vy ve svém šatníku. Dále už je jen na vás, nakolik se pro vás stane nákup spodního prádla vášní 🙂 Časem možná zjistíte, že vám pouze jeden střih podprsenky na každodenní nošení nestačí a pořídíte si další, nebo vás zkrátka okouzlí nová podprsenka.

Nelze jednoznačně říci, kolik podprsenek je již „hodně“ a kolik „málo“. Určitě je však lepší mít méně padnoucích a kvalitních podprsenek, než spoustu nepadnoucího prádla, které se zdálo být výhodnou koupí.

Podobné články