Kolik podprsenek byste měla mít?

1) Podprsenka správné velikosti pro každodenní nošení

Základem je vždy alespoň jedna padnoucí podprsenka. Svoji velikost můžete zjistit například pomocí našeho kalkulátoru. Střih podprsenky je vhodné přizpůsobit stylu oblékání. Například pokud často nosíte výstřihy, bude pro vás nejvhodnější podprsenka typu plunge, která má nízký střed.

Pokud zatím máte pouze jednu padnoucí podprsenku, měla by být pro vás co nejpohodlnější, abyste ji mohla bez problémů nosit každý den. Doporučujeme střídat alespoň dvě podprsenky na každodenní nošení. Je vhodné nechat podprsenku vždy alespoň den „odpočinout“. Pokud nosíte stejnou podprsenku každý den, podprsenka má téměř neustále natažený obvod a ten se o to rychleji vytáhne. Ve chvíli, kdy není obvod dostatečně pevný je potřeba zakoupit novou podprsenku.

2) Sportovní podprsenka

Dalším krokem by pro vás mělo být pořízení kvalitní sportovní podprsenky. Zapomeňte na to, že si na sport vezmete svoji starou vytahanou podprsenku. Tuto chybu dělá opravdu spousta žen a vůbec si neuvědomují, jak tímto ubližují svým prsům.

Každá žena chce mít krásná ňadra. Bohužel, pokud budete cvičit ve staré vytahané (ne-li ještě kosticové či push-up) podprsence nebo lambádě, jediné na co se můžete těšit, jsou povislá prsa. I ženy s menším poprsím by měly vlastnit kvalitní sportovní podprsenku. Uvědomte si, že při sportovní aktivitě se poprsí pohybuje mnohem více než obvykle a právě proto je dobré vybrat opravdu pevnou a kvalitní sportovní podprsenku.

Správná sportovní podprsenka by měla být ve správné velikosti a svým střihem od sebe prsa spíše lehce oddělovat. Tímto se minimalizuje pohyb prsou při fyzické aktivitě. Při výběru sportovní podprsenky si zkuste párkrát poposkočit. Pohyb prsou by měl být co nejmenší.

Alespoň jedna podprsenka ve správné velikosti a sportovní podprsenka – to je základ!
Dále je vhodné si pořídit také následující:
 

 

3) Podprsenka bez ramínek 

Pokud nosíte trička s odhalenými zády nebo rameny, ale také šaty, pod které zkrátka klasickou podprsenku mít nemůžete, pak byste měla popřemýšlet o koupi podprsenky bez ramínek. Není nic nevzhlednějšího, než když se snažíte svým topíkem nebo šaty všechny ohromit, a pak máte v ramenou zařízlá gelová ramínka nebo ještě lépe si vezmete klasickou podprsenku pod tričko bez ramínek.

 

4) Podprsenka na domácí nošení nebo na spaní

Zejména ženy s většími ňadry by měly mít ve svém šatníku podprsenku na domácí nošení nebo na spaní. Pokud zrovna neležíte na sedačce u svého oblíbeného seriálu, ale například vaříte nebo uklízíte, domácí podprsenka vám jistě přijde vhod.
Spousta žen s většími prsy také velmi oceňuje podprsenku na spaní. Tato podprsenka by měla být rozhodně bez kostic a z příjemného materiálu. Pro tyto účely je vhodná například mateřská podprsenka.

Výše vyjmenované podprsenky jsou pouze jakýsi základ toho, co byste měla najít i vy ve svém šatníku. Dále už je jen na vás, nakolik se pro vás stane nákup spodního prádla vášní :-) Časem možná zjistíte, že vám pouze jeden střih podprsenky na každodenní nošení nestačí a pořídíte si další nebo vás zkrátka okouzlí nová podprsenka. Důvodů ke koupi spodního prádla je samozřejmě spousta, tak proč si občas nedopřát nějaký ten nový kousek? Nelze jednoznačně říci, kolik podprsenek je již „hodně“ a kolik „málo“. Každý to vidí jinak, každý má jiné potřeby, jiný vkus, …

A jak jste na tom vy? Kolik podprsenek už máte ve svém šatníku?