Střihy podprsenek – kterým prsům budou sedět?

Padl zde dotaz ohledně střihů podprsenek pro prsa daleko od sebe a jak u takových prsou vůbec vytvořit „žlábek“. Ženy, které mají prsa daleko od sebe se za každou cenu snaží dosáhnout „žlábku“ a ženy, které mají prsa u sebe a žlábek mají v každé podprsence, se ho naopak snaží zbavit. Jak tedy na to?

Prsa daleko od sebe:

Nejlepší volbou jsou podprsenky typu plunge. Tyto podprsenky mají nízký střed, to znamená, že kostice prsa neodděluje. Právě díky nízkému středu se takové podprsenky hodí zejména do výstřihu „v“. Podprsenky plunge mohou mít podobný efekt jako push-up podprsenky i přesto, že nemají žádné vycpávky. Podprsenka s nízkým středem posouvá prsa do výstřihu a docílíte tedy požadovaného žlábku. Hezkého efektu dosáhnete také podprsenkou s polovičním košíčkem, tzv. demi cup. Takové podprsenky mají částečně vykrojené košíčky. Oproti balkonetce nemá tato podprsenka tak vysoké kostice ve středu podprsenky.
Pokud máte menší prsa, žlábek bude opravdu těžké vytvořit. Pokud se vám nepodaří ho vytvořit ani díky plunge podprsence, zkuste podprsenku push-up. Doporučuji však tuto podprsenku nenosit každý den a nechat ji pouze na občasné nošení (proč? – čtěte článek zde). Důležitá je samozřejmě také správná velikost podprsenky! Že menší prsa nejsou vždy „Ačka“ jsme si ukázali v této proměně.

Prsa u sebe, která tvoří žlábek (ať chcete nebo ne):

Pokud máte prsa blízko u sebe a žlábek se vám tvoří v jakékoli podprsence, věřte, že by ženy z první skupiny ihned měnily. Ale samozřejmě ne každé ženě se žlábek líbí, natož pokud ho má pořád. Svého (ne)milovaného žlábku se můžete zbavit například pomocí podprsenek typu balconette, které mají vysoký střed a prsa oddělí. Některým ženám však mohou být tyto podprsenky nepohodlné právě z toho důvodu, že kostice nemají mezi prsy dostatek místa a mohou způsobovat otlaky.

Pokud se vám zdá, že nepatříte ani do jedné z výše zmiňovaných skupin, pak máte největší štěstí. Díky správně zvolenému střihu podprsenky můžete žlábek vytvořit nebo se ho naopak bez větších problémů zbavit. Jaké jsou na trhu střihy a typy podprsenek se můžete podívat zde!

Máte další rady, tipy nebo zkušenosti týkající se tohoto tématu? Podělte se o ně s ostatními v diskuzi níže!