Navigace
Hledat

Příspěvek pojišťovny na kojicí podprsenku 2024

Příspěvek pojišťovny na kojicí podprsenku 2024

Zjistili jsme za vás, jaké pojišťovny přispívají na kojicí podprsenky, do jaké výše a za jakých podmínek.

Zorientovat se v jednotlivých příspěvcích pojišťoven nebývá jednoduché. Obvolali jsme za vás největší české pojišťovny a ověřili jsme, jak je to s příspěvkem na kojicí podprsenky, případně na doplňky na kojení.

Podprsenka musí být označená jako „kojicí“

Pokud pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky, pak je potřeba mít také přímo na účtence či faktuře uvedeno, že se opravdu jedná o kojicí podprsenku. U nás s tím nikdy nebudete mít problém, máme to u všech kojicích podprsenek uvedené přímo v názvu. Zkrátka žádné starosti navíc.

Úžasné je také to, že většina pojišťoven již nemá omezení, že musí být kojicí podprsenka koupená v lékárně či zdravotnickém zařízení. Koupit ji tedy můžete ve svém oblíbeném obchodě se spodním prádlem.

Ve Správné podprsence navíc nabízíme tři měsíce na výměnu kojicí podprsenky zakoupené v kamenném obchodě i v e-shopu. Pokud si u nás koupíte kojicí spodní prádlo a nakonec třeba nebudete moci kojit, do tří měsíců od nákupu vám jej rády vyměníme za cokoliv jiného z naší nabídky.

Jak je to s nákupem v e-shopu?

Spravna podprsenka kojici podprsenkaKojicí podprsenku, na kterou máte v plánu čerpat příspěvek pojišťovny, můžete koupit také přes e-shop. Zde však většinou nebude stačit pouze faktura. Pojišťovna po vás bude chtít také prokázat zaplacení podprsenky výpisem z účtu.

Prohlédnout si kojicí podprsenky v e-shopu

Příspěvky zdravotních pojišťoven v roce 2024

VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky a kojicí tílka s všitou podprsenkou, pokud tyto produkty mají absorpční košíčky nahrazující kojicí vložky. U nás tyto produkty najdete označené jako „leakproof„. Příspěvek můžete využít také na kojicí pomůcky, například absorpční vložky do podprsenky a podobně. Příspěvek může být až 5000 Kč.

ZP MVČR

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra přispívá na kojicí podprsenky, kojicí tílka a kojicí vložky. Čerpat můžete až 3000 Kč. O příspěvek je nutné zažádat do 3 měsíců od úhrady.
Co je nutné si pohlídat? Platební doklad musí být v českém jazyce a v české měně. Na dokladu musí být uveden název obchodní firmy a její IČO.

ČPZP

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky a absorpční kojicí vložky do 1000 Kč. Tyto doplňky musejí být zakoupeny v lékárně, zdravotních potřebách, nebo ve specializovaných prodejnách (kamenné prodejny i e-shopy, např. prodejny pro matky a děti). Proplatit lze do 3 měsíců od nákupu.

ČPZP nám potvrdila, že lze využít příspěvek na výše zmíněné produkty zakoupené v našich kamenných prodejnách, v e-shopu i Mamishopu. Z dokladu musí být zřejmé, že se jedná o kojicí podprsenku (u nás uvádíme vždy na fakturách i pokladních dokladech).

VOZP

Vojenská zdravotní pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky a kojicí vložky z programu Péče o miminko do 2000 Kč.

OZP

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky v rámci Vitakarty – příspěvek pro maminky a těhotné. Výše příspěvku závisí na počtu kreditů na Vitakartě. Najdete v kategorii vybraných pomůcek pro péči o miminka.

Příspěvek na kojicí podprsenku lze u OZP žádat také jako zdravotní pomůcku z příspěvku pro novorozence (3000 Kč), nebo z příspěvku pro těhotné (též 3000 Kč). Při zadání požadavku = aktivaci kuponu je nutné podat doklady v plné výši, dočerpání příspěvku není možné.

RBP

Revírní bratrská pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky a absorpční vložky v rámci bonusového programu „Po porodu“ do 1000 Kč. Tyto pomůcky na kojení musejí být zakoupeny v lékárně nebo speciální prodejně s kojicími potřebami. RBP nám potvrdila, že je možné příspěvek čerpat při nákupu ve všech našich kamenných prodejnách, e-shopu i Mamishopu.


Podmínky pro vyplacení příspěvku

Každá pojišťovna má jiné podmínky pro termín podání žádosti o příspěvek a potřebné doklady, které je nutné doložit. Ověřte si vždy aktuální informace u vaší zdravotní pojišťovny.


Jak vybrat kojicí podprsenku?

Projděte si našeho průvodce výběrem kojicí podprsenky. Dozvíte se, kdy je ideální koupit kojicí podprsenku, jakou vybrat a jak odhadnout velikost po porodu. Vše přehledně na jednom místě.

Velký průvodce výběrem kojicí podprsenky

Pokud jste z Prahy nebo z Jihlavy, velmi rády vás uvítáme na některé z našich kamenných prodejen, kde můžete využít poradenství zdarma. Společně najdeme padnoucí kojicí podprsenku, která vám bude sloužit již v těhotenství, ale především po porodu.

Podobné články