Navigace
Hledat

Příspěvek pojišťovny na kojicí podprsenku

Příspěvek pojišťovny na kojicí podprsenku

Zjistili jsme za vás, jaké pojišťovny přispívají na kojicí podprsenky, do jaké výše a za jakých podmínek.

Zorientovat se v jednotlivých příspěvcích pojišťoven nebývá jednoduché. Obvolali jsme za vás největší české pojišťovny a ověřili jsme, jak je to s příspěvkem na kojicí podprsenky, případně na doplňky na kojení.

Podprsenka musí být označená jako „kojicí“

Pokud pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky, pak je potřeba mít také přímo na účtence či faktuře uvedeno, že se opravdu jedná o kojicí podprsenku. U nás s tím nikdy nebudete mít problém, máme to u všech kojicích podprsenek uvedené přímo v názvu. Zkrátka žádné starosti navíc.

Úžasné je také to, že většina pojišťoven již nemá omezení, že musí být kojicí podprsenka koupená v lékárně či zdravotnickém zařízení. Koupit ji tedy můžete ve svém oblíbeném obchodě se spodním prádlem.

Ve Správné podprsence navíc nabízíme tři měsíce na výměnu kojicí podprsenky zakoupené v kamenném obchodě i v e-shopu. Pokud si u nás koupíte kojicí spodní prádlo a nakonec třeba nebudete moci kojit, do tří měsíců od nákupu vám jej rády vyměníme za cokoliv jiného z naší nabídky.

Jak je to s nákupem v e-shopu?

Spravna podprsenka kojici podprsenkaKojicí podprsenku, na kterou máte v plánu čerpat příspěvek pojišťovny, můžete koupit také přes e-shop. Zde však nebude stačit pouze faktura. Pojišťovna po vás bude chtít také prokázat zaplacení podprsenky výpisem z účtu.

Prohlédnout si kojicí podprsenky v e-shopu

VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna bohužel prozatím nepřispívá na kojicí podprsenky. Příspěvek však můžete využít na kojicí pomůcky, například absorpční vložky do podprsenky a podobně. Příspěvek může být až 3000 Kč.

ZP MVČR

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra přispívá na kojicí podprsenky a kojicí tílka. Čerpat můžete až 2000 Kč. O příspěvek je nutné zažádat do 2 měsíců od úhrady.

ČPZP

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nepřispívá na kojicí podprsenky, pouze na doplňky ke kojení do 1000 Kč (do 1 roku věku dítěte). Tyto doplňky musejí být zakoupeny v lékárně či zdravotních potřebách.

VOZP

Vojenská zdravotní pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky z programu Péče o miminko do 1500 Kč.

OZP

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá na kojicí podprsenky v rámci Vitakarty – příspěvek pro maminky a těhotné. Výše příspěvku závisí na počtu kreditů na Vitakartě.


Podmínky pro vyplacení příspěvku

Každá pojišťovna má jiné podmínky pro termín podání žádosti o příspěvek a potřebné doklady, které je nutné doložit. Ověřte si vždy aktuální informace u vaší zdravotní pojišťovny. Výše příspěvku a také produkty, na které je možné příspěvek čerpat, se mohou každý rok trošku změnit.


Jak vybrat kojicí podprsenku?

Projděte si našeho průvodce výběrem kojicí podprsenky. Dozvíte se, kdy je ideální koupit kojicí podprsenku, jakou vybrat a jak odhadnout velikost po porodu. Vše přehledně na jednom místě.

Velký průvodce výběrem kojicí podprsenky

Pokud jste z Prahy nebo z Jihlavy, velmi rády vás uvítáme na některé z našich kamenných prodejen, kde můžete využít poradenství zdarma. Společně najdeme padnoucí kojicí podprsenku, která vám bude sloužit již v těhotenství, ale především po porodu.

Podobné články