Navigace
Hledat

Nosíte podprsenku příliš nízko? Zkontrolujte si ji

Nosíte podprsenku příliš nízko? Zkontrolujte si ji

Kostice se vám nepříjemně zařezává nebo tlačí, i když máte správnou velikost? Možná máte podprsenku oblečenou moc nízko.

Kromě samotné velikosti podprsenky je klíčové také její správné oblečení. Pokud máte podprsenku špatně oblečenou, může se stát, že vám v košíčku zůstává trošku prázdného místa a kostice leží na hrudníku o pár centimetrů níže, než by měly. Můžete poté pociťovat značný diskomfort, nebo dokonce bolest.

Sedí podprsenka správně?

Zkontrolujte si, zda vám kostice leží těsně pod prsem (lze to poznat i podle lehkých otlaků, které kostice zanechá na těle – nebudou těsně lemovat prso). Pokud i po upravení a usazení podprsenky zůstane kostice několik centimetrů pod prsem, na dně košíčku se utvoří volný prostor. V tomto případě může podprsenka opravdu působit na těle nepříjemně.

prázdné místo v košíčku podprsenky

Podprsenku stačí často jen upravit

Chyťte si kostici zespoda podprsenky jednou rukou a druhou rukou shora přidržte prso. Kostici poté vytáhněte přímo pod prso, tak aby ho co nejtěsněji lemovala, ale neležela na prsní tkáni. Nyní si zkontrolujte, jak podprsenka sedí. Kostice by měla těsně lemovat prso.

Problém s nízko posazenou kosticí a volným místem v košíčku mívají často ženy, které si zapínají podprsenku vepředu a pak jí přetočí. Podprsenka se vpředu zapíná níže, pod prsy a po přetočení proto musíte dát dobrý pozor, abyste si podprsenku správně usadila.

Obzvláště důležitý je tento krok úpravy, pokud si zkoušíte novou podprsenku. Jestliže vám připadá košíček příliš malý a půlí vám prsa, může to být také nesprávným oblečením podprsenky. Když pak kostici umístíte těsně pod prso a košíček se zaplní celý, podprsenka může sedět o mnoho lépe – prso se již vejde do košíčku celé.

Prázdné místo vespodu košíčku se může tvořit také v případě, že máte košíčky příliš malé a prsa se do nich nevejdou. Jelikož košíčky nejsou dostatečně hluboké, prsa bude velmi těžké do košíčku správně upravit.

Nezapomeňte také na úpravu prsou v podprsence a další důležité kroky při oblékání podprsenky.

Návod jak si správně obléct podprsenku

Podobné články