Nosíte podprsenku příliš nízko? Zkontrolujte si ji!

Stává se vám, že se kostice nepříjemně zařezává do hrudníku i přesto, že obvod podprsenky není příliš těsný? Může se totiž stát, že máte podprsenku špatně oblečenou a v košíčku vám zůstává prázdné místo. Kostice podprsenky poté leží na hrudníku o několik centimetrů níže, než by měla.

 

KONTROLA

Zkontrolujte si tedy, zda vám kostice leží přímo pod prsem (lze to poznat i podle lehkých otlaků, které kostice zanechá na těle – nebudou těsně lemovat prso). Pokud i po upravení a usazení podprsenky zůstane kostice několik centimetrů pod prsem, na dně košíčku se utvoří volný prostor. V tomto případě může podprsenka opravdu působit na těle nepříjemně.

NÁPRAVA

Chyťte si kostici zespoda podprsenky jednou rukou a druhou rukou shora přidržte prso. Kostici poté vytáhněte přímo pod prso, tak aby ho co nejtěsněji lemovala, ale neležela na prsní tkáni. Nyní si zkontrolujte, jak podprsenka sedí. Kostice by měla těsně lemovat prso.

Problém s nízko posazenou kosticí a volným místem v košíčku mívají často ženy, které si zapínají podprsenku vepředu a pak jí přetočí. Podprsenka se vpředu zapíná níže, pod prsy a po přetočení proto musíte dát dobrý pozor, abyste si podprsenku správně usadila.

Obzvláště důležitý je tento krok úpravy, pokud si zkoušíte novou podprsenku. Jestliže vám připadá košíček příliš malý a půlí vám prsa, může to být také nesprávným oblečením podprsenky. Když pak kostici umístíte těsně pod prso a košíček se zaplní celý, podprsenka může sedět o mnoho lépe – prso se již vejde do košíčku celé.

Prázdné místo vespodu košíčku se může tvořit také v případě, že máte košíčky příliš malé a prsa se do nich nevejdou. Jelikož košíčky nejsou dostatečně hluboké, prsa bude velmi těžké do košíčku správně upravit.

Nezapomeňte také na úpravu prsou v podprsence a další důležité kroky při oblékání podprsenky. Přečtěte si tento článek.