Navigace
Hledat

Nejčastější problémy a jak je řešit

Nejčastější problémy a jak je řešit

Máte jedno prso větší, stále vám padají ramínka nebo vám prsa utíkají z podprsenky? Takto můžete tyto nešvary vyřešit.

Toto jsou nejčastější problémy

Podprsenku mnoho žen vnímá jako poměrně nenápadný kus dámského šatníku. My jsme však přesvědčené, že rozdíl mezi špatnou a správnou velikostí podprsenky je nejen viditelný na první pohled, ale také bude rozdíl opravdu velmi znát na vašem pohodlí.

Podprsenka ve správné velikosti může během chviličky změnit vzhled celé postavy, která bude vypadat opticky štíhlejší. Pokud vás tedy trápí některý z těchto problémů, udělejte si chvilku pro sebe a přijďte si k nám nechat poradit. Společně najdeme takovou podprsenku, ve které se budete cítit skvěle a nebudete ji muset během dne neustále upravovat.

Kostice v dekoltu odstává nebo se zapichuje do prsa

Malý košíček podprsenky půlí prsa

Máte pocit, že vám kosticové podprsenky nikdy nesedí správně? Možná je na vině pouze špatná velikost podprsenky. Kostice by vás totiž neměla ve své podstatě nijak omezovat. V ideálním případě kostice leží mezi prsy na hrudníku a lemuje celé prso až k podpažní jamce. Neměla by se nikde zapichovat do měkké prsní tkáně ani odstávat od těla.

Kostice musí dokonale přiléhat na hrudník. Když zvednete ruce nad hlavu, kostice by stále měla zůstat na svém místě a neměla by se nijak zvedat ani vyjíždět. V tomto případě je nejčastější chybou menší velikost košíčku, než žena skutečně potřebuje. Výsledkem je pak například kostice, která mezi prsy nedoléhá na hrudník, nebo se dokonce do poprsí nepříjemně zapichuje.


Ramínka podprsenky padají nebo sklouzávají

Ramínka podprsenky sjíždí z ramen

V tomto případě může být špatně hned několik věcí. V první řadě je potřeba si uvědomit, že váhu poprsí by měl držet především obvod podprsenky. Pokud ramínka neustále sklouzávají z ramen, přestože je stále přitahujete, zkontrolujte si obvod podprsenky.

Pokud je obvod příliš volný a posouvá se směrem nahoru po zádech, neustále vám tak vlastně uvolňuje ramínka, která mají tendenci padat. Ženy je v tomto případě často přitáhnou natolik, až se ramínka nepříjemně zařezávají do ramen a nesou většinu váhy poprsí namísto obvodu podprsenky. To může kromě velkého diskomfortu způsobit také značné zdravotní problémy od bolesti zad či krční páteře až po migrény či bolesti hlavy.

Zkuste se tedy poohlédnout po podprsence s pevnějším obvodem a dostatečně hlubokými košíčky. Pouze u velmi malého procenta žen je v tomto případě na vině nevhodný střih podprsenky, která má ramínka hodně na kraji a sklouzávají tak z ramen.


Neustále si musíte upravovat podprsenku

Obvod podprsenky se zvedá a prsa mohou propadávat spodem košíčkůZnáte ten pocit, kdy zvednete ruce nad hlavu a podprsenka vám vepředu vyjede směrem nahoru a prsa začnou propadávat spodem? Nebo zažíváte neustále padání ramínek, ošívání se a upravování podprsenky? Pokud vás vaše podprsenka takto trápí, určitě je na místě zvolit vhodnější velikost. S největší pravděpodobností zde bude na vině kombinace volného obvodu podprsenky a menších košíčku, než byste potřebovala. Pokud máte správnou velikost podprsenky, tak o ní přes den nebudete ani vědět a není třeba ji přes den nijak upravovat.


Obvod podprsenky se posouvá po zádech nahoru

Příliš volný obvod podprsenkyZkuste se postavit ve spodním prádle bokem ke zrcadlu a zaměřte se na obvod vaší podprsenky. V ideálním případě by mělo zapínání podprsenky na zádech být ve stejné výšce jako přední část podprsenky. Kolem těla tedy bude obvod sedět krásně vodorovně.

Pokud pozorujete, že se vám obvod podprsenky posouvá po zádech směrem vzhůru, zvolte menší velikost obvodu. V takovém případě bude také potřeba úměrně navýšit velikost košíčků.


Prsa přetékají z košíčků podprsenky

Příliš malý košíček podprsenky

V případě, kdy ňadra utíkají horní či boční částí košíčků a tvoří nevzhledné boule, značí to příliš malé košíčky podprsenky. Zaměřte se jednak na to, aby kostice lemovala prso po celé jeho délce a neodstávala na hrudníku.

Při zkoušení nové podprsenky se zkuste také předklonit, poposkočit a trošku se zahýbat. Poprsí by mělo zůstat v podprsence hezky uložené také při těchto pohybech. Pokud si všimnete, že prsa z podprsenky například po předklonění vypadávají, můžete mít buďto menší košíček, nebo bude potřeba zvolit také jiný střih podprsenky.


Mám jedno prso větší než druhé

Příliš velké košíčky podprsenkyMírná asymetrie prsou je naprosto normální. Většina žen má jedno prso větší než druhé. Důležité je podprsenku vybírat tak, aby košíček seděl správně na větším prsu. U menšího ňadra pak bude stačit více přitáhnout ramínko podprsenky, aby košíček neodstával. Pokud je asymetrie výraznější, může se do košíčku u menšího prsa umístit vycpávka, která velikost poprsí srovná. Některé podprsenky mají tuto kapsičku na vycpávku schovanou přímo v košíčku.


Nevyznám se v číslování podprsenek, nechápu velikosti jako DD nebo FF

Pojďme to vzít opravdu od základu. Pokud na podprsence najdete například velikost 70D, pak to znamená následující:

70 = číslo značí velikost obvodu podprsenky. Nejedná se však o obvod vašeho hrudníku. Ten bude ve skutečnosti zhruba o 5 cm širší, než velikost vaší podprsenky. Tedy například pokud si naměříte 76 cm pod prsy, zvolíte obvod podprsenky 70.

V našich obchodech používáme anglické číslování v palcích, které se navyšuje po dvou, tedy například 32, 34, 36, u evropského číslování se navyšuje po pěti, tedy 70, 75, 80.

D = písmenko značí velikost košíčku na konkrétním obvodu podprsenky. Písmenná velikost jde od nejmenší velikosti (A) dále abecedou až ke košíčku největšímu (K). Velikost košíčku se vždy mění s velikostí obvodu podprsenky. Samotné písmenko „D“ nám proto nic neřekne, pokud není spojené s velikostí obvodu. Podprsenky velikosti 30DD, 32D, 34C, 36B, 38A tak budou mít všechny stejnou velikost košíčku a budou se lišit pouze velikostí obvodu.

V našich obchodech a e-shopu najdete britské číslování spodního prádla. Používáme ho z toho důvodu, že je přesnější a převody velikostí z anglických na evropské bývají pak často velmi nepřesné. Velikost 70D pak bude mít v anglickém číslování označení 32D.

Podprsenková abeceda velikosti košíčku v anglickém číslování je následující:

A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K

Některé velikosti jsou zdvojené. Nejedná se však o žádnou půl velikost košíčku, ale o samostatnou velikost v britském číslování. U nás si však s velikostí podprsenky nemusíte vůbec lámat hlavu, vše vyřešíme za vás.

Orientačně si můžete spočítat svoji velikost v kalkulátoru velikosti podprsenky, kde stačí zadat míru pod prsy a přes prsa.

Přejít do poradny Správné podprsenky

Podobné články