Navigace
Hledat

Mýty o podprsenkách

Mýty o podprsenkách

Posvítíme si na nejčastější mýty a mylné představy o tom, jak podprsenku vybírat a kupovat.

Mýtus: V prodejně s prádlem mi vždy poradí tu správnou velikost podprsenky

Bohužel není vždy pravidlem, že vám v prodejně spodního prádla poradí s výběrem padnoucí podprsenky. Jednak často nejsou prodavačky dostatečně proškolené a mnohdy má také obchod malou velikostní škálu podprsenek.

Pokud v obchodě nemají menší velikosti obvodu (např. 65) nebo větší velikosti košíčku (mohou být až do velikosti K), pak byste se měla mít na pozoru. Může se totiž stát, že se vás prodavačka bude snažit přesvědčit, že se tyto velikosti nevyrábí a že musíte udělat kompromis. Je tedy dobré mít alespoň nějaký přehled o tom, jak má správná podprsenka vypadat, ještě než vyrazíte na nákupy.

Než vyrazíte do obchodu se spodním prádlem, můžete si zkusit orientačně zjistit svoji správnou velikost podprsenky. Nenechte se pak zatlačit do kouta a trvejte na tom, abyste ji mohla alespoň vyzkoušet. Pokud vám začne prodavačka nabízet podprsenku s obvodem o několik velikostí větším, pak je bohužel něco špatně. Tak vezměte do ruky krejčovský metr a ověřte si svoji správnou velikost podprsenky.

V tomto článku se navíc dozvíte, co je to bra-fitting a jak by měla v ideálním případě proběhnout návštěva specializované prodejny se spodním prádlem.

Bra-fitting Správná podprsenka

Mýtus: Košíčky podprsenky mají své dané velikosti – košíček A je malý, B je větší a tak dále

Pravdou však je, že velikost košíčku se mění v závislosti na velikosti obvodu. To znamená, že například velikosti 60C, 70C a 80C budou mít velmi odlišné košíčky.

Velikost košíčku jako taková, která se označuje některým písmenkem abecedy, se vždy mění v závislosti na velikosti obvodu. To znamená, že například podprsenky velikosti 60C, 70C a 80C budou mít každá jiný košíček, kdežto například podprsenky velikostí 60C, 65B a 70A budou mít všechny přibližně stejně velikou velikost košíčku a budou se lišit pouze délkou velikosti obvodu.

Vysvětlení číslování podprsenek

Na tomto obrázku můžete vidět různé velikosti podprsenky, přičemž všechny budou mít podobnou velikost košíčku. Samostatné písmenko tedy nic neznamená, pokud není dohromady s velikostí obvodu.

Ženy často bývají v šoku, že jim v našem kalkulátoru vyjde neobvyklá velikost. Z původní 75B to může být například 65D. V tomto případě však bude velikost košíčku stále stejná, podprsenka se bude lišit pouze velikostí obvodu.

Mýtus: Obvod podprsenky musí být volný a pohodlný

Příliš volný obvod podprsenky

Obvod podprsenky tvoří 90 % její podpůrné činnosti, a proto by měl být pevný. Pouze pevný obvod zůstane na jednom místě bez toho, aby se kamkoli posouval. Zapínání podprsenky bychom měli od těla odtáhnout asi na tři prsty. Mírné otalky od obvodu podprsenky jsou naprosto v pořádku. Stejně tak, jako můžete mít po celém dni otlačený lem od ponožek či kalhotek.

Mýtus: Nejčastější velikost je 75B

Pravdou je, že do této velikosti spousta žen svoje prsa obléká. Mnoho obchodů nemá rozsáhlý výběr velikosti, takže si ženy často myslí, že se do nich vejít musí. Koupí si tedy velikost 75B, která je považována za jakýsi „standard“. Může vám pak začít připadat normální si podprsenku během dne několikrát upravovat nebo třeba to, že při zdvihnutí rukou nad hlavu podprsenka začne trochu vyjíždět (a prsa propadávají spodem). To by se vám však v případě správné velikosti nikdy nemělo stát.

Mýtus: Podprsenky na velká prsa jsou ošklivé a vypadají jako stan

Dnešní doba již naopak začíná přát obdařenějším ženám a tak i ve velikostech jako „G“ nebo „K“ můžete objevit krásné krajkové či barevné podprsenky. Už se nemusíte omezovat pouze na nevyztuženou tělovou, nebo jakousi zmenšovací, co vám poradila kamarádka. Oblékněte svoje prsa do správné velikosti a uvidíte, že budete ihned vypadat lépe.

Mýtus: Mám velká prsa a tak nemůžu nosit podprsenku bez ramínek

Podprsenka Curvy Kate straplessPodporu ňader v podprsence zajišťuje především obvod podprsenky. Pokud tedy najdete podprsenku ve správné velikosti, můžete si dovolit podprsenku bez ramínek i na větší poprsí, zhruba do velikosti „G“. Nyní se však dají již sehnat samodržící podprsenky až do velikosti košíčku „K“, které jsou schopné poskytnout dostatečnou podporu. Záleží však často také na tvaru a pevnosti poprsí. Některým ženám podprsenky bez ramínek nesedí ani v menších velikostech.

Chci perfektní podprsenku!

Podobné články