Navigace
Hledat

Proměna: Z podprsenky 80C na 65E

Proměna: Z podprsenky 80C na 65E

V této proměně vám ukážeme, jak na první pohled padnoucí podprsenka může stále způsobovat velké nepohodlí.

O tři velikosti větší obvod

Slečna na fotografii k nám přišla se svojí podprsenkou velikost 80C. Trošku tušila, že to nebude úplně správně, ale že se dopracujeme na velikost 30E (65E) opravdu nečekala.

Původní podprsenka opravdu na první pohled nevypadá až tak špatně. Když se však podíváme blíže, tak vidíme, že se kostice ve středu nepříjemně zapichují do měkké prsní tkáně. Navíc, jelikož je obvod příliš volný, prsa propadávají spodem a opět na nich spočívá kostice.

Proměna velikosti podprsenky

Zdravotní problémy

Ze zdravotního hlediska pak mohou vznikat na hrudníku oděry, modřiny nebo dokonce nepříjemné ďolíčky v místech, kde kostice končí a píchá do prsu. Jak vidíme na fotografii vpravo, košíček už krásně pojme celé prso a tak kostice nikde netlačí, pouze prsa lemuje. Při pohledu z boku navíc poprsí vypadá o mnoho lépe, je hezky kulaté a nikoli připlácnuté k tělu špatně padnoucím košíčkem.

Zezadu je jasně vidět další velká chyba = příliš volný obvod podprsenky. V tomto případě přitažený na maximu a stejně se posunuje po zádech směrem vzhůru. Tím se tedy uvolňují ramínka a padají. Nositelka se snažila tento problém vyřešit jejich přitažením, tudíž nastavitelnou sponu měla až v přední části ramínek.

Změna velikosti obvodu

Samozřejmě s takto volným obvodem prsa při sebemenším pohybu začnou propadávat spodem, při vzpažení už je potřeba podprsenku začít opět upravovat. My jsme novou podprsenku zapnuli správně na nejvolnější obvod tak, aby v případě povolení materiálu bylo možné obvod přitáhnout a vrátit tak podprsence její pevnost.

Jak můžete vidět na obrázku, obvod se nikam neposouvá, kolem hrudníku sedí hezky rovně a je pevný. Při asymetrii poprsí doporučujeme ramínko u menšího prsa trošku přitáhnout tak, jak je vidět na obrázku vpravo.


Jak je to s  číslováním podprsenek

Ve výsledku tedy velikost košíčku zůstává naprosto stejná (80C = 75D = 70DD = 65E). U správné velikosti podprsenky jsme pouze zvolili pevnější obvod. Podprsenka nyní na těle hezky sedí, nikde se neodchlipuje, neposouvá a neobtěžuje. Při vzpažení střed podprsenky stále doléhá na hrudník a neodstává. Podprsenka sedí krásně tak, jak by správně měla a navíc je moc pěkná 🙂

Nejste si jistá, jestli vám vaše současná podprsenka sedí správně? Nebojte se a nechte si u nás zdarma poradit. Budeme se vám věnovat a věříme, že společně vybereme tu nejlepší podprsenku právě pro vás.

Vstoupit do poradny

Podobné články