Navigace
Hledat

Jak vybrat podprsenku pro dospívající dceru

Jak vybrat podprsenku pro dospívající dceru

Padnoucí podprsenka má mnoho benefitů nejen pro naše zdraví. Naučte svoji dceru nosit padnoucí spodní prádlo. Poradíme vám, jak na to.

Přeučit ženu ze špatné velikosti podprsenky na správnou nebývá vždy jednoduché. Vaše dospívající dcera vám za pomoc s výběrem padnoucí podprsenky jednou poděkuje.

Karolina Tomascová

Maminko, jste úžasná už jen proto, že se snažíte svoji dceru obléct do padnoucího spodního prádla. Spousta žen si neuvědomuje, jak důležitá je správná velikost podprsenky a to zejména u většího poprsí. Nezapomeňte, že dcery k maminkám často vzhlíží a sama byste tedy měla jít příkladem a vysvětlit ji, jak má taková správná podprsenka vypadat. Pokud dcera tyto základy pochopí už v období dospívání, v dospělosti vám za to rozhodně poděkuje. Přeučit ženy ze špatné velikosti podprsenky na správnou nebývá vždy úplně jednoduché.

Jak zjistit velikost podprsenky pro dceru

Dospívající dívky se často stydí a samy se do specializovaného obchodu nevydají. Dceři však můžete pomoci také vy sama. Naučte ji, jak se správně změřit a jak má správná podprsenka vypadat – a to nejlépe tak, že ji to ukážete sama na sobě.

Náš kalkulátor velikosti je skvělý startovní bod k určení přibližné velikosti podprsenky. Nezapomeňte, že v období dospívání se velikost podprsenky mnohem častěji mění. Jakmile začne být současné podprsenka malá a poprsí z košíčků přetéká ven, je potřeba zvolit větší velikost. Pozor si dejte také u kostice, která by neměla nikdy ležet na měkké prsní tkání.

Jak by měla vypadat první podprsenka

První podprsenka pro dospívající dceru

První dívčí podprsenka by měla vaši holčičku naučit, jaké to vůbec pocitově je na hrudníku mít o kousek oblečení navíc. Dospívající dívky si obvykle sami řeknou, když už se necítí dobře v oblečení bez podprsenky. Nebojte se však nabídnout dceři pomocnou ruku, pokud máte pocit, že je již podprsenka potřeba.

U teprve rostoucího poprsí se hodí podprsenka bez kostic z měkkého materiálu, která bude především příjemná a pohodlná na těle. Zvolit můžete podprsenku z kategorie podprsenek na doma, které jsou obvykle bez kostic a pohodlné.


Když má vaše dcera větší velikost prsou

Spousta maminek se domnívá, že pokud má jejich dcera větší prsa, jediné co může nosit je buď sportovní, a nebo zmenšovací podprsenka. Zmenšovací podprsenky opravdu nedoporučujeme a už vůbec ne pro mladá prsa ve vývoji. Zmenšovací podprsenky poprsí fungují na principu komprese, což pro dospívající dívku není vůbec vhodné.

Je zřejmé, že náklady na padnoucí podprsenku se v tomto období zvyšují. Proto nejlépe uděláte, pokud koupíte podprsenku v nějaké univerzální barvě, kterou lze nosit pod většinu oděvů. Tato investice se však do života rozhodně vyplatí. Jakmile dívka začne nosit padnoucí podprsenku již v mladém věku, nosí ji poté většinou celý život. Pokud jste sama prošla proměnou ze špatné velikosti na správnou, pak jistě víte, jaký rozdíl dokáže podprsenka udělat. Výběr správné velikosti je jedním ze základů, který byste měla svoji dceru naučit.

Nikdy své dceři nevyčítejte, že z podprsenky po chvíli opět vyrostla. Víme, že to může být těžké, protože dospívající prsa někdy poskočí o velikost během velmi krátkého časového úseku a je opět potřeba zvolit větší podprsenku. Mladé dívky se pak začnou za svá prsa stydět a mohou si vyčítat, že se poprsí tak rychle zvětšuje. Mnohdy se to pak snaží schovávat a může je to poznamenat na celý život. Buďte právě vy ta super máma, která svoji holčičku podpoří.


Kde sehnat podprsenku pro dospívající slečnu

Víme, že může být velmi těžké sehnat padnoucí podprsenku na dospívající dívku, jelikož je velikost hrudníku ještě poměrně malá. V kombinaci s větším poprsím je v běžných obchodech se spodním prádlem šance najít padnoucí podprsenku téměř minimální. Ale nezoufejte, právě proto jsme tu my.

Podprsenky nabízíme již od obvodu velikosti 60 a to také v kombinaci s větší velikostí košíčku podprsenky. Jestliže si nejste jistá, jakou podprsenku či velikost pro dceru vybrat, přijďte k nám nakoupit společně. Pomůžeme vám zbořit bariéry a postaráme se o to, abyste od nás obě odcházely s úsměvem na tváři – ale hlavně, s padnoucí podprsenku.

Podobné články