Navigace
Hledat

Časté chyby při výběru podprsenky

Časté chyby při výběru podprsenky

Vyvarujte se těchto pěti nejčastějších chyb, které můžou způsobit velké nepohodlí ve vaší podprsence.

Vše začíná obvodem podprsenky

Když máte zapnutý obvod podprsenky, postavte se zboku k zrcadlu a podívejte se, jak sedí. Podprsenka by měla být kolem těla zapnutá vodorovně. Zapínání podprsenky by mělo být zhruba ve stejné výšce jako přední část podprsenky. Pokud se zapínání a obvod podprsenky posouvá po zádech směrem nahoru, značí to příliš velký obvod podprsenky. V takovém případě doporučujeme zmenšit velikost obvodu a úměrně také navýšit velikost košíčků.

Porovnání špatné a správné velikosti obvodu podprsenky

Ramínka se příliš zařezávají do ramen

Váhu poprsí by měl držet především obvod podprsenky. Pokud se vám ramínka nepříjemně zařezávají do kůže, pravděpodobně máte příliš velký obvod, a proto prsa drží pouze ramínka. To může způsobovat nejrůznější zdravotní problémy od bolestí zad, krční páteře až po migrény. Doporučujeme zvolit pevnější obvod a dostatečně hluboké košíčky. Uvidíte, že se vám od bolesti ramen a zad uleví.

Pokud máte opravdu velké a těžké poprsí, mohou se ramínka zařezávat i při správně zvolené velikosti podprsenky. Velmi často ženy také trápí nepěkné rýhy až prohlubně od ramínek v ramenou, které nemizí ani po sundání podprsenky. Pro úlevu od bolesti můžete v tomto případě sáhnout po podkladech pod ramínka, které vám uleví.

Jak má být správně nastavené ramínko podprsenky

Prsa nemají dost místa v košíčku

Pokud vám ňadra utíkají z horní či boční části košíčků a tvoří tak nevzhledné boule, značí to příliš malé košíčky podprsenky. Zvolte větší velikost košíčku tak, aby kostice lemovala prso po celé jeho délce a neodstávala na hrudníku. Košíčky by měly být dostatečně hluboké. Pokud máte podprsenku ve správné velikosti, pak poprsí hezky sedí v košíčku ať už děláte jakýkoli pohyb.

Příliš malé košíčky podprsenky

Kostice na hrudníku odstává

Kostice musí lemovat prso po celé jeho délce. Nikde se nesmí zapichovat do měkké prsní tkáně a neměla by odstávat od těla. Kostice podprsenky musí dokonale přiléhat na hrudník a to zejména ve středu podprsenky.

Je jen velmi malé procento žen, které mají prsa rostlá hodně u sebe a ve středu jim může jedna či obě kostice lehce odstávat. Je to však spíše výjimečné a pokud máte u podprsenky tento problém, ověřte si, zda máte dostatečně hluboké košíčky a vyzkoušejte větší velikost košíčků podprsenky.

Špatná velikost podprsenky, kostice odstává na hrudníku

Prsa „utíkají“ spodem košíčků

Podprsenka by měla zůstat na svém místě, ať se předkloníte, zvednete ruce nebo uděláte jakýkoli jiný pohyb. Pokud se vám stává, že vám při zvednutí rukou kostice vyjede mírně nahoru a odhalí se tak část poprsí, máte zcela určitě špatnou velikost podprsenky. V takovém případě doporučujeme zvolit pevnější obvod v kombinaci s většími košíčky podprsenky.

Špatná velikost podprsenky

Jak zjistit správnou velikost podprsenky?

Možná jste podle těchto chyb právě zjistila, že vaše podprsenka nesedí zcela správně. Nebojte, máme pro vás řešení. Nakoukněte do naší poradny a společně najdeme ideální velikost podprsenky.

Pokud máte raději osobnější přístup, budeme se na vás těšit v některé z našich kamenných prodejen.

Naše prodejny a bra-fitting

Podobné články