Navigace
Hledat

Vliv špatné podprsenky na vaše zdraví

Vliv špatné podprsenky na vaše zdraví

Nevhodná velikost podprsenky může způsobit nejen diskomfort, ale také nejrůznější zdravotní problémy.

Vydali jsme se na veletrh módy Styl – Kabo, který se konal od 21.-23. srpna 2011 na brněnském výstavišti. Měli jsme možnost poslechnout si přednášku pana Ing. Martina Kárycha na téma „Ideální podprsenka“. Seminář byl zaměřen především na vliv nevhodně zvolené podprsenky na zdraví ženy. V tomto článku se dozvíte vše důležité, co se na semináři probíralo.

Jak vypadá ideální podprsenka

  • Neutlačuje, neškrtí, ani není nikde volná
  • Váhu ňader drží zadní a boční partie (obvod podprsenky)
  • Zadní díl drží trvale rovnoběžně se zemí
  • Ramínka se nezařezávají do ramen
  • Kostice kopírují prsa až k podpaží a přiléhají k tělu
  • Košík plně pojme ňadra a „nepustí“ ven

Zkontrolujte si svoji podprsenku

Co může způsobit nevhodná velikost podprsenky

Z hlediska estetického se jedná především o povislá prsa a nevzhledné faldíky. To je však ve srovnání s tím, jak nesprávná velikost podprsenky může ovlivnit zdraví ženy, skoro až nepodstatné.


CB syndrom

Pokud obvod podprsenky neposkytne prsům dostatečnou oporu, převážná váha prsou spočívá na ramínkách. Těžká ramínka poté tlačí na nervy a trapézový sval (mohou vznikat nevzhledné zářezy od ramínek). Tělo samozřejmě na tento nepřirozený tlak začne reagovat a páteř začne uhýbat. Je přetěžováno povrchové svalstvo a hluboké svalstvo ochabuje. Ochabnutí hlubokého svalstva je velice těžce rehabilitovatelné – svalstvo je trvale poškozeno.


Lymfatický systém

Lymfa je pro naše tělo velmi důležitá, jelikož zajišťuje odvod toxinů z těla. Proudění lymfy může být omezeno, pokud máte u podprsenky extrémně těsný obvod nebo příliš utažená ramínka. Na lymfu působí samozřejmě také útlak způsobený všemožnými vycpávkami v podprsenkách typu push-up.

Při přednášce se v prezentaci objevil také slide s obrázkem ze Správné podprsenky, který názorně ukazuje, jak tvrdé push-up vycpávky levných podprsenek deformují tvar prsou.

Jak push-up vycpávka deformuje prso

Ublížit si můžete nejen příliš těsným obvodem podprsenky, ale také v případě, že je obvod moc volný. Takový obvod se po zádech neustále posunuje a může způsobit mechanické odírání kůže či znamének a dokonce i krvavé rány.


Intertriga neboli opruzení

Není to sice moc hezké téma, ale je třeba o tom vědět. Pokud žena zvolí nevhodný typ prádla, čímž můžou být právě ony push-up podprsenky, může docházet k opruzení nebo kožním prasklinám. Teplota je u push-up podprsenek enormní a vlhká podprsenka, šev kolem kostice, ale i vycpávka podprsenky velmi dlouho usychá. Z toho důvodu může vzniknout opruzení a to zejména ve středové části hrudníku.


Psychika

Prádlo může mít také poměrně zásadní vliv na pocity ženy ve vztahu s okolím. Nebudeme si nic nalhávat, pokud máte špatně zvolenou podprsenku a musíte si ji stále upravovat, máte zdravotní problémy a necítíte se v takovém prádle dobře, výrazně to ovlivní vaši psychiku. Sebevědomí ženy tím klesá, žena může být nesoustředěná a nespokojená.

Pomůžeme vám najít padnoucí podprsenku

Podobné články