Navigace
Hledat

Kampaň The perfect body

Kampaň The perfect body

Jedno čtvrteční ráno jsme se sešli v obchodě Správná podprsenka na Vinohradské a rozhodli jsme se jít proti ideálu krásy, kterým nás média neustále krmí.

Prostřednictvím této fotografie vám chceme představit ženy, které jsou v médiích a reklamách často opomíjené. Ženy různých tvarů a typů postav. Nezáleží na tom, zda jste hubená a máte malá prsa nebo že jste majitelkou většího zadečku, pár kil navíc, jste malá nebo vysoká. Mějte se ráda taková, jaká jste. Zapomeňte na ideál krásy!

Kampaň The perfect body Správná podprsenka

Proč to děláme

Denně jsou ženy bombardovány reklamami zaměřenými na to, aby je přiměly se ve svém těle cítit nejistě. Tato nejistota pak dává inzerujícím firmám naději, že budeme utrácet peníze za produkty, které nás udělají krásnější nebo šťastnější. Reklamy se snaží neustále udržovat nízké sebevědomí žen, udržovat pocit, že nejsou dostatečně atraktivní, protože nezapadají do velmi úzkého standardu krásy. Dnešní společnost podporuje negativní vnímání vlastního těla a zejména u mladých dívek může způsobit vážné zdravotní problémy a poruchy příjmu potravy. Rozhodli jsme se to změnit!

Možná si pamatujete na reklamní kampaň značky Victoria’s Secret „The Perfect Body“. Tato kampaň vyvolala obrovskou vlnu nevole. Pro kampaň s názvem „Perfektní postava“ Victoria’s Secret použila jen hubené supermodelky. Kolik žen si myslíte, že se dokáže ztotožnit s extrémně hubenými modelkami? Kolik žen vypadá jako Heidi Klum nebo Gisele Bundchen? Většina žen nemá postavu supermodelky a připadají si pak méněcenné.

victorias secret the perfect body

Ideální postava

Pro nás není žádná postava ideální. Hezké jsou štíhlé ženy, vysportované ženy, ale stejně tak ženy, které mají třeba pár kilo navíc. To, jak vás budou vnímat ostatní záleží především na tom, jak svoje tělo vnímáte vy sama. Uvědomte si, že nic a nikdo není dokonalý. Ani naše fotografie není dokonalá. Možná jste si všimli, že nás je na fotografii pouze devět, nikoli deset jako na originální fotografii Victoria’s Secret. Na fotografii měly být tři maminky, jedna bohužel musela na poslední chvíli focení odříct, protože jí onemocněla dcerka. A takový už život zkrátka je, nedokonalý.

Jako spolumajitelka obchodu Správná podprsenka se neustále snažím podporovat tuto naši vizi a naučit ženy, aby se měly rády. Když jsem nad tím nedávno tak přemýšlela, uvědomila jsem si, že sama k sobě jsem vlastně také přehnaně kritická a to, co by mě na ostatních nikdy ani nenapadlo hodnotit negativně, sama na sobě tak často vidím. Právě proto jsem se úplně poprvé do akce zapojila také já sama. Nelze se přece snažit něco změnit a nebýt toho součástí.

Kampaň The perfect body Správná podprsenka

Negativní myšlení

Nedávno jsem narazila na pár smutných statistik, které ve mně vyvolaly velmi silné emoce.

  • Ženy mají každý den v průměru 13 negativních myšlenek ohledně své postavy a 97% žen připouští, že alespoň jednou za den mají onen „Nesnáším své tělo“ moment. /Zdroj: Glamour.com/
  • 69% dívek v 5-12 třídě (USA), uvedlo, že fotografie v časopisech ovlivnily jejich představu o tom, jak vypadá dokonalé tělo. 47% těchto dívek přiznalo, že by na základě těchto fotografií chtěly zhubnout.
    /Zdroj: Prevention of Eating Problems with Elementary Children, Michael Levine, USA Today, July 1998/

Průzkum mezi dívkami ve věku od 14-18 let ukázal, že:

  • více než 59% dívek se snažilo zhubnout
  • více než 18% dívek 30 dní před průzkumem alespoň jeden nebo více dní hladovělo, aby zhubly
  • 11,3% dívek si vzalo prášky na hubnutí a 8,4% dívek zvracelo nebo užilo projímadla, aby dosáhly nižší váhy
    /Zdroj: Centers for Disease Control, 2004/
Kampaň The perfect body Správná podprsenka

A co vaše dcera?

Média na nás působí ze všech stran. Opravdu ale chceme, aby naše dcery hladověly, nebo zvracely, jen aby se přiblížily oné modelce z časopisu? Opravdu se chceme na sebe každý den dívat kriticky a říkat si, co vše je na nás ošklivé a vymyká se „ideálu krásy“? Ne! Pojďte to společně s námi změnit!

Jak jistě víte, spodní prádlo, které prodáváme, často ukazujeme na dívkách a ženách rozličných postav. Co bych dala za to, aby se takové fotky začaly běžně objevovat v časopisech nebo třeba v reklamách v televizi! Chceme, abyste se začala mít ráda. Abyste si z hlavy vymazala ideál krásy vyhublé, přeretušované modelky z časopisu a zaměřila se na to, co je na vás hezké.

Kampaň The perfect body Správná podprsenkaV průběhu následujících měsíců budeme pořádat akce, které vám pomohou na vaší cestě k sebelásce. První se můžete zdarma zúčastnit již příští týden. Na mini semináři osobního stylu se dozvíte, co je to osobnostní styl a jak si jej vytvářet. Zaměříme se také na hlediska výběru oblečení: proporce postavy, materiál, barvy a vzory aneb jak se obléknout tak, aby to lichotilo vaší postavě.

Budeme neskutečně vděčné za sdílení této fotografie nebo článku. Podpořit nás můžete třeba také vlastní fotografií se srdcem, do kterého napíšete pro začátek jednu věc, kterou na sobě máte ráda. Sdílet ji můžete s hashtagem #milujisvojetelo

A nezapomeňte, zrcadlo vytváří pouze odraz.
Jak se v něm uvidíte, záleží pouze na vás…

Podobné články