Shock Absorber – pozor na písmenka! (N109 a B109)

Než jsem objevila sportovní podprsenku Panache, která je naprosto bezkonkurenční, sáhla jse po podprsence Shock Absorber (někdy v roce 2011). V této recenzi najdete porovnání dvou modelů sportovní podprsenky Shock Absorber, na kterých je krásně vidět, jak značky neustále zlepšují kvalitu svých výrobků. 

POROVNÁNÍ: SHOCK ABSORBER B109 A N109

Zde máme názorný příklad. Vlevo stará verze Shock Absorber B109. Prsa mají zkrátka tvar rakety a nevypadá to nijak působivě. Přesto jsem i já tuto podprsenku nějaký čas nosila, lepší jsem zkrátka nesehnala. Musím říct, že v Shock Absorberu se mi při sportu opravdu prsa skoro ani nehnou. Většinou jsem však přes tričko nosila kolem krku ručník, aby prsa nebyla vidět. Proto jsem byla nadšená, když na trh přišel nový model – N109. Rozdíl je vidět na první pohled. Prsa jsou hezky zakulacená, jelikož Shock Absorber nepůsobí jako klasické „splacávačky“ (sportovní podprsenky, které prsa pouze splácnou).

 

Jak můžete vidět na obrázku, Shock Absorber prsa ve středu odděluje a díky tomu nepůsobí rozplácnutým dojmem, jak je tomu u většiny sportovních podprsenek. Tím, že jsou prsa lehce oddělená, nám podprsenka zajistí větší podporu poprsí. Dobře se podívejte na fotografie švů podprsenky. Novější model je šitý trochu jinak. To je první znak, podle kterého poznáte, že se jedná o model N109.

Nenechte se zmást, na ebay jsem objevila některé prodejce, kteří měli promo fotky modelu N109, v popisu byl však na prodej model B109. Navíc, model Shock Absorberu B109 se dá na internetu i s poštovným sehnat již okolo 5 liber. Cena novějšího modelu se nyní pohybuje kolem 24 liber. V tomto případě se však opravdu vyplatí si připlatit za kvalitu. Nejde zde totiž pouze o tvar poprsí, celá podprsenka je mnohem lépe propracovaná a z příjemnějšího materiálu. Pojďme se na ně podívat v detailu.

Rozdíl jsem poznala ihned, jak jsem nový Shock Absorber vzala do ruky. Podívejte se na zapínání. U novějšího modelu N109 je celé zapínání podprsenky vypolstrováno jemnou pěnou, takže je na těle opravdu příjemné. Starý model nic podobného nemá.

To samé se týká ramínek podprsenky. Ramínka jsou tak pohodlná a příjemná! Z fotografie to není poznat, ale jsou podobně pěnově polstrovaná, jako zapínání podprsenky a opravdu velmi příjemná.

Pamatuji si, když jsem si poprvé vzala na sebe model B109, hodně mě škrábal – zejména průramky. Až nesnesitelně se mi zarývaly do kůže. Nic takového se u nového modelu nekonalo, materiál je o poznání příjemnější. Pojďme se nyní podívat na některé detaily. Nenechte se napálit od prodejců a poznejte, jak má vypadat model N109!

Jak jsem psala výše, největší změna je ta, že je podprsenka trochu jinak ušitá a nedělá tedy již ona raketová prsa. Podívejte se, kde je šev u novější a u starší verze (šipka 1) a také se podívejte, jak vypadá logo Shock Absorber (šipka 2).

Kdo již doma má starší model Shock Absorberu, tak jistě ví, že obvod je opravdu velmi pevný a ne moc pružný. Natáhne se jen trochu a pak už to s ním ani nehne. V prostředku podprsenky ho poté nenatáhnete vůbec. To se u modelu N109 změnilo. Obvod je stále pevný (tzn. netřeba brát menší, pevnost zůstává) avšak samotný obvod podprsenky je z pružnějšího materiálu a tak se v něm již neudusíte ;) Podprsenka se dá lehce natáhnout prsty i v samotném středu. Je tedy na těle o poznání příjemnější.

Malý detail na ramínka podprsenky. U novějšího modelu N109 se na ramínkách objevuje značka Shock Absorberu. To samé najdete na zapínání podprsenky z venkovní strany.

Dejte si proto pozor, jaký typ podprsenky objednáte. Pro někoho, kdo ještě nemá s podprsenkami Shock Absorber zkušenosti se oba modely mohou jevit na první pohled jako dvě téměř stejné podprsenky. Rozdíl je však veliký a sama bych si již model B109 nikdy nekoupila. O raketová prsa a nepohodlí nestojím. Byla to však ta nejlepší volba, než jsem objevila tento nový model. Shock Absorber má ode mě palec nahoru! Dávejte si tedy při objednání pozor na písmenka, ať pak nejste doma zbytečně nepříjemně překvapené ;)