Navigace
Hledat

Podporujeme Zdravý holky

Podporujeme Zdravý holky

Dovolujeme si vám představit projekt občanského sdružení Anabell a fotografa Lukáše Materny „Zdravý holky“. Cílem projektu je ukázat ženám s plnějšími křivkami, že se nemusejí bát stoupnout si před objektiv fotoaparátu.

Projekt Zdravý holky

Projekt Zdravý holky se snaží touto cestou ukázat ženám, které se cítí nesvé ve svém těle, že i ony mohou vypadat báječně. Je zbytečné se bát stoupnout si před objektiv fotoaparátu, když máte plné křivky. I tak můžou vzniknout krásné a třeba i sexy fotografie. Vše je o souznění fotografa s modelkou, ve společné vizi, neboť krása ženy nespočívá ve vyhublosti, ale také v kráse vnitřní a souladu těla s duší.

Projekt Zdravý holky

Na konfekční velikosti nezáleží

Jak jistě víte, ve Správné podprsence se snažíme naše prádlo ukazovat na ženách různé postavy. Naším cílem je, abychom vám připomněli, že i žena větší konfekční velikosti může být modelkou a vypadat skvěle. Rády ukazujeme prádlo na různých typech postavy a velikosti poprsí. U nás se nemusíte srovnávat s „dokonalými“ modelkami z časopisů, nad jejichž fotkami strávil grafik úpravou třeba i několik hodin. Ženské tělo je krásné takové jaké je a nemusíte se za něj stydět. Že máte jizvu na břiše? No a? Jaký by to byl svět, kdybychom byly všechny krásné a dokonalé. Každá jsme originál, buďme na sebe hrdé!

Podobný cíl má také projekt Zdravý holky. Cílem je ukázat, že zdravé tělo může být i krásně zakřivené a že krása v dnešní společnosti nekončí u velikosti 36. Modelky si vybíral fotograf Lukáš Materna z dobrovolnic, které nebyly omezené žádnými váhovými limity.

Projekt Zdravý holky

Cíl projektu Zdravý holky

Účelem a výsledkem celého našeho snažení by měla být série fotografií, ze kterých by se uspořádala výstava tématicky zaměřená na ženy a dívky, které nemají ideální míry modelek dnešní doby, ale své tělo mají rády a nestydí se třeba i za plnější tvary. Následně by se z vybraných fotografií vytvořil originální kalendář s modelkami „plus size“. Výtěžek by byl darován občanskému sdružení Anabell, které hledá sponzory pro provoz bezplatné krizové linky pro volající, kterých se jakýmkoliv způsobem dotýká problematika poruchu příjmu potravy.

Většina z nás se setkala ve svém okolí s poruchami příjmu potravy, ať se jedná o bulimii, anorexii nebo i bigorexii. Dnešní společnost neumí říci krásné ženě, že je krásná, protože krása je přeci štíhlost. „Jako fotografům se nám stává často, že slýcháme stesky modelek, co je na nich špatně, na jaké jejich nedostatky si máme dát pozor. Přitom slečna je naprosto v pořádku. Druhý den fotíte slečnu krásných křivek a neuslyšíte ani pípnutí, je spokojená, hrdá na svoje tělo,“ říká fotograf Lukáš Materna.

Kde je ta pomyslná linie mezi dokonalou a nedokonalou postavou? Je doopravdy nutné ničit svoje tělo drastickými dietami, odmítáním jídla, hladověním či zvracením, jen pro lepší pocit, který se stejně nedostaví?


Projekt Zdravý holky se zároveň se snaží o rozvoj osvěty o poruchách příjmu potravy Občanskému sdružení Anabell, které se jako jediná nezisková organizce v České republice této problematice věnuje a pomohlo a podpořilo již stovky klientů.

Tento projekt můžete podpořit zakoupením kalendáře Zdravý holky, který bude dostupný v prosinci 2014. Sledujte Zdravý holky na Facebooku, kde se dozvíte nejnovější informace.

Podobné články