Jak se správně změřit

Zjistěte svoji správnou velikost podprsenky. Budete potřebovat pouze krejčovský metr. 

Předem je třeba si uvědomit, že měřením získáte pouze přibližnou velikost podprsenky. Každá podprsenka má košíčky trochu jiného střihu a tvaru a na trhu jsou podprsenky od různých výrobců a proto se může velikost podprsenky od naměřené hodnoty mírně odlišovat. Tento návod vám alespoň pomůže zjistit velikost podprsenky, kterou byste si měla vyzkoušet jako první.

bra size measuring, měření velikosti podprsenky

ROZMĚR POD PRSY:

Svinovacím metrem změříme obvod hrudníku pod prsy. Metr by měl být kolem těla vodorovně. Obvod pod prsy se měří na těsno a při výdechu. Naměřenou hodnotu si zapište a dosaďte do tabulky nebo kalkulátoru.

Obecně by obvod podprsenky měl být o 5-10 cm menší, než je vaše naměřená velikost (při zadávání naměřených hodnot do tabulky nebo kalkulátoru však nic neodečítáme). Je třeba počítat s elasticitou materiálu podprsenky a také s jeho opotřebením jak praním, tak používáním. Tzn., že pokud jste si pod prsy naměřila obvod 76 cm, měla byste mít obvod podprsenky vel. 70. Novou podprsenku je dobré zapínat vždy na poslední háčky (tak, aby byl obvod podprsenky nejvolnější) a měla by vám pevně sedět kolem těla. Podprsenka vždy časem povolí a tak ji můžete pak zapnout na další háčky v řadě a déle vám vydrží krásně pevná.

bra size measuring, měření velikosti podprsenky

ROZMĚR PŘES PRSA

Rozměr přes prsa měříme přes prsa v nejširším místě a ideálně v podprsence. Pokud máte podprsenku push-up nebo opravdu s velkou vycpávkou, pak je lepší měřit obvod přes prsa bez podprsenky.

Naměřené hodnoty si zapište, budeme s nimi dále pracovat. Dosadit je můžete do tabulky velikostí nebo ideálně do kalkulátoru, který vaši velikost sám vypočítá. Vše najdete v záložkách hned pod videem.

Pokud si nejste jistá, zda se měříte správně, mrkněte na naše návodné video:

Zde najdete tabulku velikostí správné podprsenky a převodní tabulky pro UK a EU velikosti.

tabulka velikosti podprsenkyV tabulce je obvod číslovaný podle evropského systému a košíčky podle britského číslování. Při nákupu podprsenky velmi jednoduše poznáte, o jaké číslování se jedná. Pokud ve škále velikostí objevíte zdvojené číslování košíčků (DD, FF atd.), jedná se o britské číslování. Pokud toto číslování košíčků nenajdete, pravděpodobně se jedná o číslování evropské a velikost košíčku je třeba převést podle následujících převodních tabulek.

Rada k této tabulce velikostí:
Dejme tomu, že máte míry pod prsy 80cm a přes prsa 94cm. Podle tabulky vám vyjde velikost 70E. Jak už jsem psala, obvod musí být u podprsenky o 5-10cm menší, než obvod naměřený. Pokud si ovšem zkusíte více obvodů velikosti 70 (předpokládám, že máte podprsenku správně oblečenou a zapnutou na nejvolnější obvod – poslední háček) a podprsenka je vám těsná tak, že vám to způsobuje větší nepohodlí, zkuste větší obvod, tedy velikost 75. Nemůžete ovšem zkoušet 75E! Velikost košíčku se musí úměrně zmenšit, pokud zvětšíme obvod (jak jsme říkali, např. 80B a 70D bude mít poměrně stejný košíček). To znamená, že zkusíte o číslo menší košíček, tedy velikost 75DD.

 

tabulka velikosti obvodu podprsenky

tabulka velikosti kosicku podprsenky

tabulka velikosti kalhotek

Kalkulátor

Míra pod prsy

Míra přes prsa

Spočítat

Vyčistit

UK
První číslo je vaše velikost v britském číslování. Toto značení podprsenek u nás používá již celé řada obchodů. Druhé číslo (v závorce) je vaše velikost, u které byla převedena velikost obvodu na evropské číslování. Košíčky zústavají označeny podle číslování britského.

Při nákupu podprsenky velmi jednoduše poznáte, o jaké číslování se jedná. Pokud ve škále velikostí objevíte zdvojené číslování košíčků (DD, FF atd.), jedná se o britské číslování. Pokud toto číslování košíčků nenajdete, pravděpodobně se jedná o číslování české a velikost košíčku je třeba převést podle tabulky velikostí. Nejvíce se však i u nás prodávají velikosti zdvojené, tedy podle britského systému.

Předem je třeba si uvědomit, že měřením získáme pouze přibližnou velikost podprsenky. Je to velikost, kterou byste měla vyzkoušet jako první. Následně si podprsenku upravte a zkontrolujte zda správně sedí. Podprsenky se mohou lišit velikostí o jednu až dvě velikosti košíčku, mohou mít pevnější nebo naopak volnější obvod. Z tohoto důvodu je opravdu velmi důležité brát výslednou velikost pouze jako orientační a po vyzkoušení zkontrolovat, zda podprsenka správně padne.

Jméno a příjmení prosíme

Bez emailu to asi nepůjde

Čeho se váš dotaz týká

Zpráva, kterou nám chcete poslat. Rádi vám poradíme s velikostí podprsenky nebo jiným problémem. Co pro vás můžeme udělat?

Chcete něco přidat? Nahrajte přílohu:

[recaptcha]