Navigace
Hledat

Zkontrolujte si vaši podrpsenku

Správný obvod

Obvod podprsenky

Udělejte si s námi jednoduchý test. Postavte se v podprsence čelem ke zrcadlu a zvedněte ruce nad hlavu. Vaše podprsenka by v tuto chvíli měla zůstat na místě, kostice zůstane ležet na těle a nebude se posouvat směrem vzhůru. Pokud je obvod podprsenky příliš volný, bude se po zádech posouvat nahoru. Poznáte to velmi jednoduše při pohledu do zrcadla zboku. Zapínání podprsenky by se mělo nacházet ve stejné výšce jako spodní lem košíčků vepředu. To znamená, že obvod sedí kolem těla krásně vodorovně a nikam se neposouvá. Novou podprsenku zapínejte vždy na první háčky v řadě tak, aby byl obvod co nejvíce volný. Praním a únavou materiálu podprsenka v obvodu vždy povolí a vy ji tak budete moci upravit tak, aby byl obvod stále hezky pevný a držel většinu váhy poprsí.

Délka ramínek

Ramínka

Délku ramínek podprsenky můžete jednoduše nastavit pomocí drobných posuvníků, které mívají nejčastěji obdélníkový nebo kulatý tvar. Ramínka by měla sedět na těle pevně, ale zároveň by neměla být příliš utažená tak, aby se zařezávala. Ideální je, pokud se vám pod ramínko podprsenky pohodlně vejdou dva prsty. Nezapomeňte, že ramínka nemusí být nastavena na stejnou délku. Můžete každé upravit zvlášť, aby podprsenka perfektně padla. Například u rozdílné velikosti poprsí je vhodné více přitáhnout ramínko u menšího prsa a naopak trošku povolit ramínko na straně u většího prsa. Ramínka mohou také časem povolovat, je proto důležité je občas zkontrolovat a upravit na správnou délku.

Velikost košíčků

Košíčky

Košíčky podprsenky by měly sedět přesně tak akorát. Košíček by se neměl vlnit, krabatit a nesmí v něm být přebytečné místo. Košíčky by zkrátka měly krásně obejmout obě dvě prsa. Příliš velký košíček může u vyztužené podprsenky výrazně odstávat od těla. V případně nevyztuženého košíčku se bude u větší velikosti košíček vlnit nebo nebude zcela napnutý. Menší košíček podprsenky poznáte tak, že prso půlí a nebo z něj poprsí utíká vrchem či bokem. V takovém případě bude nutné zvětšit velikost košíčku podprsenky.

Tvar kostice

Kostice

Kostice podprsenky musí krásně lemovat prso a to od středu podprsenky mezi ňadry až k podpažní jamce. Přední část spojující oba dva košíčky ve středu by měla přiléhat na hrudní kost. Pokud kostice ve středu podprsenky odstává nebo se dokonce zapichuje do prsa, je nutné zvolit větší velikost košíčku. Kostice podprsenky by neměla nikde ležet na měkké prsní tkání a to jak ve středu podprsenky, tak u podpaží. Pokud se prso do košíčku nevejde tak, aby kostice ležela zcela mimo prsní tkáň, je košíček příliš malý. Kostice by měla ležet na těle i ve chvíli, kdy zvednete ruce nad hlavu nebo si třeba zatančíte. Ženám, které jsou menšího vzrůstu a mají okrajovou velikost košíčku podprsenky, může v některých případech kostice sahat vysoko u podpaží. Je opravdu důležité v tomto případě hledat a zkoušet, aby podprsenka v této části nijak neobtěžovala.