Navigace
Hledat

Střihy podprsenek

Střihy podprsenek

Podprsenky jsou pro mnoho žen náročnou disciplínou. Existuje nespočet značek, druhů a střihů. Někdy není jednoduché se v nich orientovat. Vytvořili jsme pro Vás přehledný seznam, který vám pomůže v orientaci mezi jednotlivými střihy podprsenek.

Výztuž košíčku podprsenky

Většina střihů může mít jak vyztužený tak nevyztužený košíček. Speciální kategorii pak tvoří tzv. push-up podprsenky. Jsou to výrazně vyztužené podprsenky, které pozvednou prsa do dekoltu a opticky je zvětší. V současnosti už mohou být s kosticí i bez kostice. Jsou určeny zejména ženám s menším nebo středním poprsím. Většina značek je vyrábí maximálně do velikosti E.

Střihy podprsenek

Braletka z britského „Bralette“, prakticky patří do kategorie nevyztužených podprsenek bez kostic. Nicméně, je tak známá a oblíbená, že má téměř všude vlastní kategorii. Původně to byly ty krásné “trojúhledníčkové” košíčky s úzkým obvodem určené hlavně pro malá prsa. Díky jejich rostoucí oblibě je výrobci přizpůsobili také pro větší velikosti. V naší nabídce už dnes najdete braletky alespoň do velikosti britského G. Některé mají klasické zapínání na zádech, jiné se oblékají přes hlavu. Mohou být podšité nebo s lehkou výztuží. 


Bezramínková podprsenka je určena speciálně do topů s tenkými ramínky nebo zcela bez nich. Zároveň je ideální do netradičních střihů oblečení, kde by vám ramínka podprsenky normálně vadila. Samodržící podprsenky, jak se jim někdy říká, jsou často opatřeny silikonovými pásky po obvodu, které pomáhají s jejich stabilitou. Každá značka má vlastní technologii, takže použití silikonu není nutné. Naše nejoblíbenější jsou “samodržky” od Wonderbra.


Plunge podprsenky jsou velmi oblíbeným a známým typem, který se hodí také do hlubokého výstřihu. Podprsenka ve střihu plunge má nízký střed, vykrojenější košíček a posouvá poprsí hezky k sobě do středu. Nejčastěji jsou tyto podprsenky vyztužené, ale není to podmínkou. Jejich výhoda nízkého středu může být však zároveň jejich nevýhodou. Díky velmi nízkému středu nemusí být tak stabilní obzvláště u většího nebo méně pevného poprsí. Pokud si kupujete plunge podprsenku rozhodně se v ní zkuste předklonit, ať vidíte jestli vám prsa nesjíždí ven z košíčků.


Full cup jsou opakem plunge podprsenky. Mají vyšší střed a uzavřenější košíček. Jsou to asi nejčastější střihy pro větší a velké velikosti. Dodávají velkou oporu a pohodlí. Najdete jich mnoho ve vyztužené i nevyztužené verzi. Jsou vhodné téměř pro všechny a krásně skryjí asymetrii poprsí. Pozor by si na ně měly dát dámy s propadlým nebo vystouplým hrudníkem. Vysoká kostice ve středu by mohla nepříjemně tlačit nebo nebude doléhat na hrudník. 


Balkonetka, bardotka, podprsenka balkonového střihu. Tento střih podprsenky má mnoho jmen, přesto se vždy jedná o stejný střih podprsenky. Balkonový střih se vyznačuje rovnějším, horizontálním okrajem košíčků a ramínky dále od sebe. Často mívá tento typ podprsenky také vyšší střed, to znamená, že kostice je mezi prsy vyšší. I přesto však tento střih dává prsa nahoru, podepře jej a vytváří přitažlivý dekolt. Tento střih podprsenky vám zaručí pozvednutí a hezké zaoblení prsou tak, jako by byly něčím podepřeny. 

Balkonový střih je také vhodný pro méně pevné poprsí. Naopak jej příliš neocení dámy s užšími či spadlými rameny, kterým by mohla ramínka posazená více ke kraji sjíždět z ramen. Podprsenky balkonového střihu bývají nejčastěji vyztužené, ale není to podmínkou. 

Je proto vhodná pro méně pevné poprsí a naopak nevhodná pro dámy s užšími rameny (ramínka dále od sebe by jim mohla padat) a asymetrií. Balconetky jsou nejčastěji vyztužené, ale není to podmínkou.


Multiway je skupina podprsenek různých střihů, které se vyznačují multiway ramínky. Jde tedy o podprsenky, jejichž ramínka se dají odepnout nebo překřížit. Pokud však hledáte podprsenku, u které budete moci zapnout ramínka do kříže, možná pořídíte i u klasického modelu. Většina výrobců dnes již dává na ramínka speciální klip nad posuvníky, díky kterému můžete ramínka na zádech spojit také do kříže.

Prohlédnout si podprsenky v e-shopu

Podobné články