Navigace
Hledat

Punčochy, punčocháče, silonky

Punčochy, punčocháče, silonky

Nevíte přesně, jaký je rozdíl mezi punčochami a punčochovými kalhotami, nebo co jsou to silonky? Poradíme vám, jak si správně vybrat.

Punčochy

Punčochy poznáte tak, že zakrývají celou nohu až do půlky stehna nebo pod zadeček. Nemají žádný pas ani sed. Punčochy jsou buďto samodržící, nebo bez silikonového zakončení k připnutí na podvazkový pás. Můžete je nosit pod šaty i sukně, ale nehodí se pod krátké či mini šaty a sukně.

Punčochové kalhoty

Punčochové kalhoty neboli punčocháče obvykle končí až v pase (nebo i výš) a mají sed. Zkrátka nikdy vám nebudou končit na noze, ale vždy na bocích nebo v pase. Právě proto se jim říká punčochové kalhoty, jelikož se vzhledem blíží klasickým kalhotám.

Silonky

Silonkami obvykle máme na mysli právě punčochové kalhoty, obvykle v tělové barvě. Punčochové kalhoty jsou tedy i punčocháče nebo silonky, vaše babička je možná bude znáte ještě pod názvem nylonky.

Punčochové kalhoty se vyrábí v nepřeberném množství barev a vzorů a mohou mít také různé funkce. Vybírat můžete tvarující punčochové kalhoty, kompresní, nebo zkrátka jen ozdobné. Punčocháče se hodí i pod kratší sukně či šaty, jelikož vám z nich nikde nebude koukat lem, jako je tomu u punčoch.

Punčochové zboží v e-shopu

Podobné články