Navigace
Hledat

Dámské plavky

Dámské plavky

Dámské plavky si každý představí jinak, ale obecně by se daly rozdělit do několika základních kategorií.

Dvoudílné plavky

Dvoudílné plavky nejčastěji nazývané bikiny, mohou mít různé střihy a to jak horního tak spodního dílu. Podprsenky mohou být vyztužené i nevyztužené s kosticí i bez. Ať už preferujete jakoukoliv variantu, je důležité aby vám plavky dobře velikostně seděly. Bohužel fitting plavek je často podceňovaný. Kvalitní značky spodního prádla, většinou mají i řady plavek a snaží se je vytvářet ve stejné škále velikostí jako klasické podprsenky.

Důležitá je samozřejmě také volba velikosti a typu spodního dílu. V našich obchodech můžete spodní plavkové kalhotky velikostně kombinovat dle libosti. Dobře totiž víme, že nikdo z nás není konfekční. Poměrně důležitým detailem při výběru plavek je také fakt, že materiál je vystaven větší zátěži (slaná voda, slunce, opalovací krémy,..) a povolí dříve. Zvolte si proto klidně o něco těsnější obvod na horním dílu plavek. Plavkové kalhotky vybírejte tak, aby byly velikostně akorát nebo o chloupek menší. Ve vodě totiž materiál vždy povolí a namočené volné plavkové kalhotky opravdu nevypadají příliš lichotivě.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou skvělou volbou, pokud se nepotřebujete opalovat a chcete si raději zahrát třeba beach volejbal. Také tento typ plavek má samozřejmě mnoho střihů, vyztužení, sportovní i elegantní verze. Výběr velikosti zde může být náročnější, protože je důležitá také výška postavy a velikost poprsí. Zvolit můžete jednodílné plavky konfekční velikosti, nebo sáhnout po modelu číslovaném dle velikosti podprsenky, který bude ideální pro ženy s větší velikostí prsou.  

Tankiny

Tankiny jsou kombinací celkových a dvoudílných plavek. Klasický plavkový spodní díl je doplněn delším topem, který sahá většinou až k bokům. Tento top může mít klasické podprsenkové košíčky, nebo jednodušší střih klasického tílka. Tankiny ženy často volí jako komfortnější variantu jednodílných plavek. Komfort těchto plavek oceníte například na toaletě. Zároveň je můžete při opalování vyhrnout a opálit si také bříško.

Prohlédnout si plavky v e-shopu

Podobné články