Navigace
Hledat

Dámské kalhotky

Dámské kalhotky

Kalhotky jsou druh spodního prádla pro každodenní nošení. Každá žena preferuje jiný typ kalhotek, lišit se mohou ty na denní nošení a na speciální příležitosti. V kalhotkách byste se měla především cítit pohodlně a neměly by vás nikde škrtit (zejména v oblasti třísel). Pojďme se společně podívat na jednotlivé střihy kalhotek.


Klasické kalhotky jsou zřejmě nejrozšířenějším střihem. Sluší prakticky každému typu postavy. Klasické kalhotky nejsou příliš vysoké. Jejich lem končí zhruba v oblasti boků. V zadní části nejsou příliš vykrojené, pozadí spíše zakrývají.


Brazilky jsou velmi oblíbeným střihem. Jsou to níže střižené kalhotky s větším vykrojením na zadním dílu. Jsou velmi lichotivé ženské postavě. 


Kraťáskové kalhotky jsou, jako už název naznačuje, podobné krátkým kraťáskům. Jsou střiženy níže a zakrývají větší část boků a zadečku. Jejich boční díly jsou širší. 


Tanga mají podobný střih jako například brazilky, ale jejich zadní díl je více vykrojený. Mají minimální krytí v oblasti zadečku a celkově kryjí menší plochu těla. Jsou vhodným střihem i z praktických důvodů. Pod upnutým oblečením nejsou často viditelné. 


Pasové kalhotky jsou kalhotky vysokého střihu, nejčastěji až do pasu. Zadní díl může být různě vykrojený. Často mají alespoň podpůrnou funkci na zpevnění bříška. Sluší všem typům postav a zdůrazňují pas. Jsou vhodné pro šaty a sukně do pasu. 


Vyšší kalhotky jsou kombinací pasových a klasických kalhotek. Mají vyšší střih, zhruba do výšky pupíku. Častou jsou volbou pro dámy, které hledají podporu méně pevného bříška, ale nechtějí pasové kalhotky. 


One size kalhotky jsou poměrně novou kategorií kalhotek. Vyrábí se z extrémně pružných směsných materiálů a sedí tak velké škále velikostí. Jsou velmi pohodlné a mohou mít různé střihy. Naše nejoblíbenější jsou bezešvé kalhotky Fantasie Smoothease.

Prohlédnout si kalhotky v e-shopu

Podobné články