Největší podprsenka světa má velikost 1222B a najdete ji v Londýně!

Londýn má další kuriózní kousek! Na budově ITV Tower nyní najdete obrovskou růžovou podprsenku z odlehčeného nylonu, která váží 90 Kg!

Její výroba trvala čtyři týdny. Obvod podprsenky měří 27 metrů a pokud byste měřili její obvod přes košíčky, pak 31 metrů. Obvod podprsenky je vyroben z nylonového pruhu, jehož délka by byla asi tak přes tři fotbalová hřiště. Technicky vzato se jedná o velikost 1222B, ale ve skutečnosti by odpovídala velikosti 75B. A nyní se dostáváme k tomu hlavnímu: Proč vlastně tato obrovská růžová podprsenka visí na londýnském mrakodrapu?

 

Podprsenka je součástí kampaně bojující proti rakovině prsu. Účelem je získat co nejvíce peněz na prevenci proti rakovině prsu. V loňském roce vydělala akce okolo 4 milionů na financování výzkumu rakoviny prsu.Organizátoři doufají, že tato podprsenka zvýší povědomí o kampani proti rakovině prsu také díky tomu, že se zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako největší podprsenka na světě.

Obří podprsenka je vidět i z dálky

A tato kurioznost opravdu zaujala! Kdo by se také nepodivil nad obří růžovou podprsenkou, která si jen tak visí na jedné z londýnských budov! Pokud nyní bude v Londýně více automobilových nehod než obvykle, mají řidiči opravdu dobrou výmluvu, proč nedávali při řízení pozor ;)