Je šířka kostic důležitá?

Při výběru padnoucí podprsenky je někdy třeba se kromě velikosti soustředit také na další faktory. Jedním z nich je například šířka kostic podprsenky. Šířka je dána tím, jak moc jsou kostice úzké či široké. Co byste o kosticích měla vědět?

ŠÍŘKA KOSTIC

Šířku kostic bychom tedy mohli rozdělit na tři skupiny: široké, střední a úzké.

Pokud jsou kostice podprsenky příliš úzké, pak přesto, že je podprsenka ve správné velikosti, kostice leží na prsní tkáni. Při volbě většího košíčku poté může kostice sedět správně, ale košíček bude odstávat.

Druhý problém jsou kostice příliš široké. V takovém případě prsa často utíkají bokem a kostice v tomto případě končí až za prsem, v horším případě opravdu skoro až na zádech.

Vždy byste proto měla najít podprsenku, která bude hezky obkreslovat tvar prsa po celé jeho délce. Prsa poté budou držena hezky v dekoltu, na hrudníku a nebudou „utíkat“ do stran.

Příklad některých značek a velikosti kostic:

Často se zde objevovují dotazy typu – „Mám již správnou velikost, ale připadá mi, že mi podprsenka stále nesedí správně“. Tento problém často mívají ženy, které se při zkoušení zaměřily pouze na jednu konkrétní značku podprsenek. Měly byste proto opravdu vyzkoušet více značek a zjistit, která vám bude sedět nejlépe. Někomu se poštěstí již napoprvé, někdo má svoji cestu za správnou podprsenkou trochu delší. Důležité však je vždy dojít nakonec a najít tu svoji padnoucí podprsenku!