Časté dotazy

Poradna téměř praská ve švech a plní se dotazy ohledně správné velikosti podprsenky. Mimo jiné se tam také objevují stále se opakující dotazy. Zde najdete nejčastěji kladené dotazy. Možná objevíte odpověď právě na vaši otázku!

Další důležité informace a tipy naleznete také v článku – Mýty o podprsenkách

Mám jedno prso menší než druhé a tak mi košíček odstává, co s tím?

Vždy vybírejte podprsenku tak, aby košíček seděl správně na větším prsu. Pokud rozdíl ve velikosti prsou není tak znatelný, bude stačit u menšího prsa více utáhnout ramínko podprsenky a košíček nebude tolik odstávat. Pokud ani to nepomůže, můžete do košíčku u menšího prsa umístit menší vycpávku, kterou se velikost poprsí srovná.

Mám malá prsa a proto nosím push-up podprsenky. Jakou mám mít velikost?

Problémem push-up podprsenek je to, že jsou prsa držena v nepřirozené pozici a vycpávky obvykle tlačí na prsní vaz, který drží tvar poprsí. Tím se i menší poprsí může snadno vytahat a na hrudníku vám zbydou jen dvě vytahané ponožky. Proto by push-up podprsenky měly být vyhrazeny jen pro zvláštní příležitosti. I měkká podprsenka ve správné velikosti vaše prsa zvedne a ukáže tak, jak jste pravděpodobně nikdy neočekávala a zjistíte, že v ní vypadáte mnohem lépe, než v push-up.

Pokud máte pocit, že vaše prsa vypadají lépe v push-up podprsence, zkuste ji alespoň nenosit každý den. Zároveň je vhodné vybírat podprsenky s push-up, který se přizpůsobí a kde vycpávka není tvrdá. Krásně vytvarují prsa push-up podprsenky, které mají menší vycpávky v boční části košíčku a prsa spíše posouvají k sobě. Tzv. double push-up podprsenky si už ale opravdu nechte spíše na zvláštní příležitosti :)

Doporučuji také přečíst článek „Proč nenosit push-up každý den!“

U podprsenky mi neustále padají ramínka, jak je to možné?

Padající ramínka u podprsenky mohou být způsobena výběrem nesprávné velikosti podprsenky. Zvláště pokud je obvod podprsenky moc velký, během dne se posouvá po zádech směrem nahoru a tím se ramínka uvolní a začnou padat. Stejně tak podprsenka ve špatné velikosti může způsobit odstávání ramínek směrem od košíčků k ramenům.

Prsa mi z košíčků utíkají po stranách, co s tím?

Pokud vám prsa z podprsenky z boku utíkají, nebo vám košíček prsa půlí, potřebujete větší velikost košíčku. Je důležité si prsa do košíčku hezky urovnat a uložit tak, aby nikde nic neutíkalo. Pokud ani po upravení není vše v pořádku a prsa stále z košíčku utíkají pryč, zvolte větší velikost košíčku.

Zkoušela jsem si velikost, kterou jste mi doporučili, ale košíčky mi byly větší. Jak je to možné?

Každý výrobce má trochu jiné střihy i velikosti. Proto je potřeba podprsenku zkusit a následně velikost poupravit, pokud je to potřeba. Jestliže je košíček moc velký, tak jednoduše zkuste o číslo menší velikost. Důležité však je, si prsa v podprsence správně urovnat. Možná se budete divit, ale potom se rázem z příliš velkého košíčku může stát malý. Více o tom, jak si správně obléct podprsenku najdete zde.

Co znamená zdvojené číslování, např. DD nebo FF?

Velikost DD je samostatná velikost v britském číslování. Velikost DD v britském číslování odpovídá velikosti E v číslování evropském. Převodník mezi britským a evropským číslováním naleznete zde.

Kde můžu sehnat podprsenku v této velikosti? Nikde jsem takovou velikost neviděla.

Zejména pokud máte velikost obvodu mezi 60-70 nebo košíčky větší než G, může se stát, že pro vás nebude lehké sehnat odpovídající velikost. Většina obchodů se stále ještě drží škály v rozmezí zhruba 75-90 A-E. Vy se ale nemusíte omezovat pouze na těchto pár velikostí. Každá žena si zaslouží padnoucí prádlo právě ve své velikosti. Pomůžeme vám takové najít. Víte, kde nás najdete?